"Germiciler" çetesine büyük baskın: Elebaşı dahil 10 kişi tutuklandı!

Hakan Germici ile kardeşi Erdem Germici'nin elebaşılığını yaptığı Muğla'da faaliyet gösteren "Germiciler" çetesi çökertildi. Sahte ilanlar açarak ev ve araç satışı yapan çetenin 10 üyesi tutuklandı.

GÜNDEM 16.11.2023, 09:12 17.11.2023, 18:04 Hakan Öksüz
"Germiciler" çetesine büyük baskın: Elebaşı dahil 10 kişi tutuklandı!

Yurt genelinde organize suç çetelerine yönelik operasyonlar sürüyor. İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlara dair görüntüleri sosyal medya hesabından paylaşıyor. Hakan Germici ile kardeşi Erdem Germici'nin elebaşı olduğu bir örgütün Muğla'da çökertildiği haberi geldi. 

"Germiciler" olarak tanınan organize suç örgütüne yönelik Kafes Operasyonu düzenlendi. Muğla İl Jandarma Komutanlığı tarafından düzenlenen operasyon, Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı  ile Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı koordinasyonunda gerçekleştirildi.

Sahte ilanlar açarak ev ve araç satışı yapıyorlardı

Sosyal medya ve internet sitelerini kullanan "Germiciler" organize suç örgütünün, sahte ilanlar açarak ev ve araç satışı yaptığı belirlendi. Sahibi olmadıkları evleri sahte kimlik ve tapu ile satmaya çalışan örgütün, sahte satılık eşya ilanı da açarak nitelikli dolandırıcılık yaptıkları aktarıldı.

15 kişi yakalandı, 10'u tutuklandı

Silah ticareti de yapan örgütün elebaşı Hakan Germici'nin, 31 suçtan kaydının olduğu saptandı. Aramalarda çok sayıda para, sahte tapu, tabanca ve dijital materyale el konuldu. Yakalanan 15 kişiden 10'u tutuklandı.

Yorumlar (0)