Gaziantep’te tüfekle intihar! İddialar kan dondurdu

Gaziantep’te arkadaşlarıyla beraber oturduğu esnada pompalı tüfekle hayatına son veren Mahmut Kaplan’ın yakınları, genç adamın cinayete kurban gittiğini öne sürdü. Boynundan pompalı tüfekle vurulan, gencin annesi Döndü Kaplan, “Bir insan pompalı tüfeği kendi boynuna tutarak ateş edemez” dedi.

GÜNDEM 20.07.2022, 13:45 21.07.2022, 09:06 Merve Yüksel
Gaziantep’te tüfekle intihar! İddialar kan dondurdu

Hadise, 6 Temmuz günün gecesi merkez Şehitkamil ilçesi Hacıbaba Mahallesi’nde meydana geldi. Söylenenlere göre, 19 yaşında olan Mahmut Kaplan, arkadaşları Kadir K. ve Cesur K. ile bir araya gelip alkol almak için bir dükkâna gittiler. Buradan Kadir K.’nın evine geçen 3 arkadaş, dairede belirli bir süre zaman geçirdi. Gece vakitlerinde arkadaşlarıyla beraber olduğu esnada evde bulunan pompalı tüfeği eline alan Kaplan’ın, silahı boyun kısmına çevirdiği ve ateşlediği öne sürüldü.

“Evde yoktuk, sonradan geldik”

Askere gidecek olan Kaplan’ın kendisini vurmasının sonrasında odada bulunan arkadaşları Kadir K. ve Cesur K. şok içine girdi. Durumun ihbar edilmesinin sonrasında eve ulaşan 112 Acil Sağlık ekipleri, Kaplan’ın yaşamını yitirdiğini tespit etti. Kaplan’ın cansız bedeni otopsi işlemlerinin sonrasında defnedildi. Yaşanan olayın takiben gerçekleştirilen soruşturma kapsamında polis ekipleri Kadir K. ve Cesur K.’nın ifadesini aldı. İki arkadaşın verdiği ifadelerde, Mahmut’un onlardan daha önce eve gittiğini ve olayın yaşandığı sırada evde bulunmadıklarını iddia etti. Alınan ifadelerin ardından iki kişi serbest bırakıldı.

“İntihar değil, cinayet”

Yaşanan durumun intihar olarak bilinmesine tepkili olan Kaplan ailesi, olay ile ilgili farklı bir iddia ortaya koydu. Mahmut’un hayatına son veren pompalı tüfek saçmalarının başına değil boyun kısmına geldiğini söyleyen aile, yaşananın durumun intihar değil cinayet olduğunu iddia etti. Evladının aklı başında davrandığına dikkat çeken anne Döndü Kaplan, “Benim oğlum intihar etmez. Oğlumu evden iki arkadaşı geldi aldı. Daha sonrada arkadaşlarıyla beraber alkol almaya diye evden çıktılar. Gecenin 2’sinde de bir telefon geldi ve oğlumun canına kıydığını söylediler. Benim oğlum intihar etmez. Evladıma kıydılar. Bir insan intihar etmek istiyor, kafasına pompalı tüfeği götürüyor ancak boynundan vuruluyor. Bu durumun bir an önce aydınlığa kavuşturulmasını istiyorum. Evladımın kanı yerde durmasın. Suçlular cezasını alsın” diye konuştu.

“Bir metre uzunluğunda ki silahla nasıl intihar edilir?”

Kardeşinin gönlü olmadan iki arkadaşı tarafından götürüldüğüne dikkat çeken Abla Esra Kaplan, “Kardeşimi zorla iki arkadaşı evden çıkardı. Kardeşimi çağırmalarından sonra aradan tahmini bir saat geçti ve şüphe duyduğumuz arkadaşının annesi bizi aradı ve ‘Bura gelin, kardeşinizin cenazesini alın’ dedi. Bize ‘Çocuğunuz kendi kafasına sıktı, intihar etti’ dediler. Fakat bizim evladımız intihar etmedi. Bizim yavrumuzun canını arkadaşı aldı. Sonra da olay yerinden kaçtı. Bu durumu da çevredeki herkes gördü. Benim kardeşim böyle bir harekete girişecek birisi değil. Boyun kısmına kadar gelen bir metrelik tüfekle insan intihar edemez. Bir metre uzunluğunda bir silahla nasıl intihar edilir ki? Yüzüne ve kafasına ateş etmemiş. Tam olarak ense kısmında nasıl sıkmayı becermiş. Biz sadece adalet olsun istiyoruz. Benim kardeşimin hayatına son verdiler, üzerini de kapattılar. Bu durum incelensin. Gerçekler bir bir ortaya çıksın” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
30
parçalı az bulutlu