Feyzioğlu Akçakale'de bombalanan otele gitti

Metin Feyzioğlu Barış Pınarı Harekâtının sıcak gündeminin Türkiye sınırındaki ilçesi Akçakale’de.

GÜNDEM 13.10.2019, 11:26
Feyzioğlu Akçakale'de bombalanan otele gitti

Barış Pınarı’nın 3’üncü gününde Telabyad’dan gelen havan mermisinin Akçakale’ye basın mensuplarının konakladığı otelin yanına düşmesi gündeme oturmuştu. 

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu o korkutucu anların yaşandığı yere gitti.

Otel El Muhtar’ın terasından görüntüler de paylaşan Feyzioğlu bölgedeki gazetecileri ve askerleri kahraman olarak tanımladı. Feyzioğlu’nun yaptığı açıklamada öne çıkan başlıklar şöyle:

“Dünya bunu görmüyor”
 
"Bugün dimdik durduğumuzu göstermek için buradayız. Çünkü iki gündür sizin Türk gazetecilerin kahramanlığını gözlerimiz nemli izliyoruz. Burada bir iş yapıyorsunuz burada Cenevre Sözleşmelerini uluslararası Roma Statüsünü yok sayarak sizin üstünüze keskin nişancıların ateş ettiler havan toplarıyla ateş ettiler. Siz görevden kaçmıyorsunuz, muazzam bir iş yapıyorsunuz ve dünyaya bunu anlatmak için çırpınıyorsunuz. Dünya bunu buraya geldiği halde görmüyor.”

“Onları burada kazdıkları çukurlara gömeceğiz”

FETO- PKK ortak mekanizması çalışıyor şu anda dünyada fotoğrafları görüntüleri fabrika edip üretip Türk’ler işte şuraya saldırdı Türk’ler şöyle yaptı diye bir kara propagandanın içindeler. Bir daha ve bir daha tekrarlıyorum, dün söylediğim birilerinin canını çok yakmış ki bütün FETO ve PKK web sitelerinden saldırıya geçtiler. Buradan bir daha tekrarlıyorum Türk ordusu ve Türk askeri şehit olmayı göze alıyor ama sivillere zarar vermeyi kabul etmiyor. Biz bunu sırada da yaşadık biz bunu Cizre'de de yaşadık o çukurlarda yaşadık evet biz onları orada çukurlarına gömdük. Burada da kazdıkları mevzilere, çukurlara yine gömeceğiz."

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu