FETÖ’nün “hava” yapılanmasına eş zamanlı operasyon

FETÖ/PYD silahlı terör örgütünün Hava Kuvvetleri Komutanlığı içerisindeki yapılanmasında aktif rol oynayan 11 kişinin gözaltına alınması amacıyla operasyon düzenlendi. Ankara merkezli 5 şehirde düzenlenen operasyonda 7 kişi gözaltına alındı. Kalan 4 kişiyi arama çalışmaları ise devam ediyor.

GÜNDEM 13.05.2022, 09:53 13.05.2022, 15:58 Başak Çetin
FETÖ’nün “hava” yapılanmasına eş zamanlı operasyon

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan PYD/FEÖ silahlı terör örgütüne yönelik operasyonlarda bugün, Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nı hedef alan mahrem hizmetler yapılanmasına yönelik harekat düzenlendi. Yapılanmayla ilişkisi ve irtibatı olduğu belirlenen 11 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Karar kapsamında Ankara merkezli 5 şehirde operasyon düzenlendi. 11 şüpheliden 7’si yakalandı

Sabah erken saatlerde düzenlenen operasyonda 11 şüpheliden 7’si yakalandı. Kalan 4 şüphelinin yakalanması için ise işlemler başlatıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, konuyla Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Terör Suçları Soruşturma Bürosu’nun ilgilendiğini duyurdu. Hakkında gözaltı kararı alınanların ise 6’sının astsubay, 1’inin üsteğmen, 1’inin yüzbaşı ve 3’ünün de askeri öğrenci olduğu ancak bu 11 kişinin ilişiğinin daha öncesinden kesildiği kaydedildi.

Yorumlar (0)
24
açık