FETÖ soruşturmasında 21 tutuklama!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında 21 asker tutuklandı, 13 şüpheli ise itirafçı olması nedeniyle serbest bırakıldı.

FETÖ soruşturmasında 21 tutuklama!

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu tarafından, FETÖ'nün TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, daha önce alınan itirafçı beyanlarında ismi geçen ve örgüt içi iletişimde kullanılan sabit kontörlü-ankesörlü hatlardan arandığı gerekçesiyle gözaltına alınan aralarında muvazzaf askerlerin de yer aldığı 46 şüphelinin işlemleri sona erdi.

Soruşturmayı yürüten savcılık, 23 şüpheliyi tutuklanmaları isteğiyle, 10 şüpheliyi ise mevcut delil durumuna göre adli kontrol talebiyle hakimliğe sevk etti. Savcılık diğer 13 şüphelinin ise soruşturma sırasında etkin pişmanlıktan yararlanarak itirafçı olduğu, örgüt mensupları ve örgüte dair faydalı bilgiler verdikleri için serbest bırakılmasına hükmetti.

Nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, 21 şüphelinin ''silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan tutuklanmasına, 2 şüphelinin ise hakimlik önünde itirafçı olması nedeniyle adli kontrol şartıyla serbest bırakılması kararını verdi.

Hakimlik, diğer 10 şüphelinin ise savcının isteğini uygun bularak, haklarında adli kontrol konulup serbest bırakılmasını kararalaştırdı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2019, 19:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER