FETÖ operasyonunda gözaltına alınanlar serbest 

Fethullahçı Terör Örgütü yapılanması operasyonunda gözaltına alınan 15 kişiden yalnızca biri tutuklandı, 14 kişi serbest bırakıldı. 

GÜNDEM 13.04.2021, 09:20 13.04.2021, 13:03 Başak Çetin
FETÖ operasyonunda gözaltına alınanlar serbest 

Fethullahçı Terör Örgütü’nün yeniden yapılanmasına karşı Zonguldak’ta operasyon yapıldı. Şüpheli 15 kişi, polis ekipleri tarafından çeşitli adreslerde gözaltına alındı.

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında geçen hafta perşembe günü sabah saatlerinde yapılan operasyona KOM şube ekipleri katıldı. İş adamları, avukatlar ve vergi müfettişi gözaltına alındı

Zonguldak’ta gerçekleştirilen operasyon sonucunda 3’ü kadın olmak üzere 15 kişi gözaltına alındı. “Terör örgütünü yeniden kurmaya çalışmak”, “mevcut sistemi devam ettirme”, “yardım ve yataklık yapmak” suçlarından tutuklanan bu kişilerin ifadeleri alındı.Polis ekipleri tarafından 11 kişi tutuklanma talebi ve 4 kişi de adli kontrol talebiyle adliyeye sevk edildi. 

Zonguldak Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından görülen davada eski vergi müfettişi Yeliz K. tutuklandı ve kalan 14 kişinin de tutuksuz yargılanmasına karar verildi. 

Yorumlar (0)
4
açık