FETÖ'nün eğitim danışmanına 10 yıl hapis!

FETÖ'nün sözde eğitim danışmanları yapılanmasında yer aldığı belirtilen ve tutuklu yargılanan İsmail Şafak'a 10 yıl hapis cezası verildi.

GÜNDEM 30.09.2019, 17:38 30.09.2019, 18:01
FETÖ'nün eğitim danışmanına 10 yıl hapis!

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) sözde eğitim danışmanları yapılanmasında yer aldığı gerekçesiyle tutuklu yargılanan İsmail Şafak Güdür'ün "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 10 yıl hapis cezasına çarptırılmasına hükmedildi.

İstanbul 36. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada tutuklu sanık İsmail Şafak Güdür ve avukatı hazır bulundu.

Duruşmada savunma yapan Güdür, bilirkişi talebinin olumlu karşılanmadığını ve talebinin olumlu olması halinde Bylock kullanıcısı olmadığının anlaşılacağını belirtti.

Maaşının 2008-2016'da kapatılan Bank Asya'ya yattığını ifade eden Güdür, şunları söyledi: 

"Talimatla para almadım yatırmadım çekmedim. Tanıklardan Mustafa Aslan'ı tanıyorum. Aramızda araç husumeti olmuştu. Tanıkların ortak özelliği FETÖ'yle ilgili haklarında soruşturma olmasıdır. Benimle ilgili tanıklar şablon ifadeler kullanıyorlar. Benim yurt dışına kaçmak gibi bir niyetim olmadı. Bu yapının terör faaliyetini görmedim, görsem orada kalmazdım. Tanıklar benimle ilgili yalan yanlış beyanlar verdiler ailecek bedel ödedik." 

Sanık avukatı da müvekkilinin suçsuz olduğunu iddia ederek beraat isteğinde bulundu.

Son sözü sorulan sanık Güdür, "Ben eğitimciyim herhangi bir terör örgütü faaliyeti içinde bulunmadım, ben vatanımı ve milletimi seviyorum, beraatimi istiyorum." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, Güdür'ün "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 10 yıl hapis cezasıyla cezalandırılmasını kararlaştırdı.

Yorumlar (0)
26
açık