Fenomenler soruşturmasında bir yakalama daha! Ünlü çift gözaltında

Güzellik merkezi sahibi Neslim Güngen ile eşi İnanç Güngen, fenomenlere yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

GÜNDEM 09.07.2024, 10:06 Buse Önder
Fenomenler soruşturmasında bir yakalama daha! Ünlü çift gözaltında

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürüttüğü "suç işlemek amacıyla örgüt kurma", "suçtan kaynaklanan mal varlığının değerlerini aklama", "resmi belgede sahtecilik" ve "nitelikli dolandırıcılık" suçlarına yönelik kapsamlı operasyon başlattı. Bu sabah İstanbul merkezli 25 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonlar, geniş çaplı teknik ve fiziki takiplerin ardından gerçekleşti.

134 adrese baskın

Yapılan baskınlarda, sosyal medya fenomenleri Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen'in de aralarında bulunduğu çok sayıda şüpheli gözaltına alındı. Gözaltına alınan şüpheliler sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi ve haklarında başlatılan tahkikat işlemleri devam ediyor.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından geçtiğimiz aylarda başlatılan bir soruşturma kapsamında, Neslim Güngen ve eşi İnanç Güngen'in mal varlıklarına tedbir amaçlı el konulmuştu.

Neslim Güngen kimdir?

1986 doğumlu olan Neslim Güngen, babası Gümüşhaneli, annesi ise Çankırılıdır. 13 yaşında kuaför ve güzellik sektörüne adım atan Güngen, 19 yaşında ilk çocuğunu dünyaya getirdi ve 22 yaşında 5 yıllık yurt dışı eğitimlerine katıldı. 2007 yılından itibaren sosyal medya platformlarında makyaj ve güzellik videolarıyla tanınmaya başladı.

Yorumlar (0)