Fenomen Orkun Işıtmak'ın kreşteki videosu olay oldu: Işıtmak'tan sert cevap!

YouTube fenomeni Orkun Işıtmak, geçtiğimiz günlerde YouTube kanalında yayınlamış olduğu son video ile tepkileri topladı. Bir gün boyunca anaokulu öğretmenliği yapan Işıtmak'ın videosunda, çocukların yüzlerinin görünmesi ve bazılarının ağlaması tepkilere yol açtı. Tepkilerin ardından açıklama yapan Işıtmak, çocukların ailelerinden yazılı izin alındığını ve pedagoglar tarafından onay alındığını öne sürdü.

GÜNDEM 09.11.2021, 12:19 11.11.2021, 09:26 Ömer Aksan
Fenomen Orkun Işıtmak'ın kreşteki videosu olay oldu: Işıtmak'tan sert cevap!

YouTube videolarıyla fenomen olan Orkun Işıtmak, son videosu ile tepkilerin hedefine oturdu. "Bir gün boyunca anaokulu öğretmeni oldum" şeklinde bir video yayınlayan Işıtmak, çocuklarla beraber çekim yaptı.

Squid Game’e gönderme

Anaokulunda çekilen iki videonun bir tanesinde, son dönemin popüler dizisi Squid Game'e göndermeler de yer aldı. Dizi müziğinin çaldığı esnada çocukların ağladığı anlar özellikle sosyal medyada tepki topladı. Sosyal medyada gündem olan görüntüler sonrası #OrkunIşıtmakHaddiniBil etiketi, Twitter'da gündeme oturdu.

Gelen tepkilerin ardından yazılı bir açıklama yapan Orkun Işıtmak, "Video üzerine Twitter’da, bazı Instagram kullanıcıları bot hesaplarla saldırı başlatmışlar. Video çekiminden önce okuldan ve bütün çocukların ailelerinden izin alındı. Çocuklarımız dahil olmak üzere daima herkese iyi örnek olmak için uğraştım. 2 tane akılsız Instagram kullanıcısının takipçilerine 'SALDIRIN' demesiyle bu değişmeyecek. Bu şahısların paylaşımlarının ardından videoyu farklı avukatlara, pedagoglara, psikologlara, öğretmenlere ve psikiyatrlara izlettik, hiçbiri bir sorun göremedi. Öte yandan Twitter'da yoğun olarak paylaşılan Youtube Shorts videosu, Squid Game özelinde hazırlanan bir uyarlamadır. Videonun tamamı değildir" açıklamasını yaptı.

Fenomen Işıtmak, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Haksız yere toplumu galeyana getirdikleri, anaokulunu kapattırmakla ve beni tehdit ettikleri, sosyal medyada benimle ilgili 'karalama' kampanyası başlattıkları için bu grup ile ilgili tek tek suç duyurusunda bulunduk. Peşlerini bırakmayacağım. Videoyu seyretmeden yorum yapmayın, insanların hakkını yemeyin!"

Yorumlar (0)
16
açık