Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını paylaştı

COVID-19 (yeni tip koronavirüs) salgını ile mücadelede 'yerinde karar dönemi' başladı. Kent bazında '7 günlük vaka' sayılarının ortalaması canlı olarak yayımlanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı'nı paylaştı.

GÜNDEM 15.02.2021, 23:59 16.02.2021, 17:18 Koray
Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını paylaştı

Koronavirüsle mücadele çerçevesinde yeni bir döneme adım atıldı. 'Yerinde karar dönemi'nde, şehir bazında haftalık vaka ortalaması paylaşılacak.

15 Şubat itibarıyla, kent bazında '7 günlük vaka' sayılarının ortalaması, canlı olarak yayımlanacak. Paylaşılacak olan veriler üzerinden bölgesel değerlendirmeler gerçekleştirilecek. Bu sayede, il hıfzıssıhha kurulları bölgesel tabanlı yeni önlemleri ya da gevşetme kararlarını uygulamaya koyabilecek.

Bakan Koca duyurmuştu

Bakan Fahrettin Koca, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından gerçekleştirdiği açıklamada, salgın yönetiminde yeni bir döneme geçtiklerini dile getirmişti. Bakan Koca, bu dönemin isminin ise 'yerinde karar dönemi' olduğunu kaydetmişti.

Fahrettin Koca, ilk verileri paylaştı

Bakan Koca, 8 Şubat ile 14 Şubat tarihleri arasını kapsayan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı' verilerini kişisel sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Koca, söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Gerçekleştirdiğimiz son basın toplantısında, kentlerimizdeki vaka sayısını paylaşacağımızı dile getirmiştim. Bundan böyle her hafta başında, 7 günün vaka sayısını açıklayacağız. Yerinde karar dönemindeyiz."

Yorumlar (0)
6
parçalı bulutlu