Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını paylaştı

COVID-19 (yeni tip koronavirüs) salgını ile mücadelede 'yerinde karar dönemi' başladı. Kent bazında '7 günlük vaka' sayılarının ortalaması canlı olarak yayımlanacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı'nı paylaştı.

GÜNDEM 02.03.2021, 01:13 Koray
Fahrettin Koca, illere göre haftalık vaka sayısını paylaştı

Koronavirüsle mücadele çerçevesinde yeni bir döneme adım atıldı. 'Yerinde karar dönemi'nde, şehir bazında haftalık vaka ortalaması paylaşılacak.

15 Şubat itibarıyla, kent bazında '7 günlük vaka' sayılarının ortalaması, canlı olarak yayımlanacak. Paylaşılacak olan veriler üzerinden bölgesel değerlendirmeler gerçekleştirilecek. Bu sayede, il hıfzıssıhha kurulları bölgesel tabanlı yeni önlemleri ya da gevşetme kararlarını uygulamaya koyabilecek.

Fahrettin Koca, geçtiğimiz haftanın verilerini paylaştı

Bakan Koca, 20 Şubat ile 26 Şubat tarihleri arasını kapsayan 'İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı' verilerini kişisel sosyal medya hesabı üzerinden paylaştı.

Koca, söz konusu paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

"Her hafta açıkladığımız kentlerimizde 100 bin nüfusa düşen haftalık toplam vaka sayısının güncel haritasını siz vatandaşlarımızla paylaştık. Kademeli ve kontrollü bir şekilde normalleşecegiz."

Yorumlar (0)
30
açık