Fahrettin Koca, aşı dolandırıcılığına karşı uyarıda bulundu

Fahrettin Koca, gerçekleştirdiği Twitter paylaşımında, 'aşı sıranız geldi' tarzında kısa mesaj (SMS) ile yapılmaya çalışılan dolandırıcılıklara karşı uyarıda bulundu.

GÜNDEM 18.02.2021, 00:10 18.02.2021, 16:00 Koray
Fahrettin Koca, aşı dolandırıcılığına karşı uyarıda bulundu

Sağlık Bakanlığı daha evvel, aşı hususunda SMS ile gerçekleştirilen dolandırıcılıklara karşı uyarıda bulunmuştu.

Bakanlık tarafından gönderilmiş görünümü verilen ‘aşı sıranız geldi’ tarzındaki kısa mesajlara ilişkin olarak, "Dolandırıcılar tarafından gönderilen SMS'e eklenen bağlantıya (link) tıklayan vatandaşların kişisel bilgileri dolandırıcılar tarafından ele geçirilmektedir.

Bakanlık, vatandaşlara 'aşı sıranız geldi' içeriğine sahip kısa mesaj göndermemektedir. Kimlik bilgilerinizi ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayınız, SMS'te yer alan bağlantıya tıklamayınız.” açıklamasını yayımlamıştı.

"SABİM 184'e şikayet edin"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son olarak paylaştığı sosyal medya gönderisinde, ''Türkiye'de aşı yalnızca Bilim Kurulu tarafından belirlenen öncelik esasına göre ve herkes için bedava olarak uygulanmaktadır.

Halkımıza ulaşıp, aşıda öncelikli duruma getireceğini öne sürerek para talep eden dolandırıcılar hakkında adli işlemlere başlanacaktır. SABİM 184'e şikayette bulunun.'' dedi.

Yorumlar (0)
-3
açık