Eylem Tok ve oğlu ABD'de yakalandı!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Eylem Tok ve oğlunun ABD'de yakalandığını duyurdu. Bakan Tunç konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

GÜNDEM 14.06.2024, 18:31 Buse Önder
Eylem Tok ve oğlu ABD'de yakalandı!

İstanbul Eyüpsultan'da meydana gelen trajik bir kazayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, ünlü yazar Eylem Tok ve 17 yaşındaki oğlu Timur Cihantimur, Amerika Birleşik Devletleri'nde yakalandı. Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı açıklamada, Tok ve oğlunun ABD'de iade talebi kapsamında tutuklandığını duyurdu.

Bakanlıktan açıklama

Bakan Tunç, sosyal medya açıklamasında, "ABD Adalet Bakanlığı yetkililerinden bugün aldığımız bilgiye göre Eylem Tok ve oğlu Timur Cihantimur ABD’de iade talebimiz kapsamında yakalanmışlardır. Süreci Bakanlık olarak yakından takip ediyoruz," ifadelerine yer verdi. 

Ne olmuştu?

Eyüpsultan'da 1 Mart 2024 tarihinde saat 23.50 sıralarında 17 yaşındaki Timur Cihantimur'un, seyir halindeyken yol kenarında arıza nedeniyle park halinde bulunan üç ATV tipi araca çarpması sonucunda Oğuz Murat Acı hayatını kaybetmiş, birden fazla kişi de yaralanmıştı. Kazanın ardından, ehliyetsiz sürücü Timur Cihantimur, annesi yazar Eylem Tok tarafından önce Mısır'a, ardından da ABD'ye kaçırılmıştı.

Olayla ilgili soruşturma başlatan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 Mart 2024 tarihinde saat 03.50 sıralarında İstanbul Havalimanı'ndan Mısır'a gittikleri tespit edilen anne Eylem Tok hakkında "Suçluyu kayırma" ve oğlu Timur Cihantimur hakkında "Bir kişinin ölümü ile birlikte birden fazla kişinin yaralanmasına sebebiyet vermek" suçlarından yakalama kararı çıkarmıştı.

Yorumlar (0)