Eski bakan Kutbettin Arzu'dan acı haber: TBMM Misafirhanesi’nde yaşamını yitirdi

Eski AK Parti Diyarbakır Milletvekili ve Gıda Tarım ve Hayvancılık eski Bakanı Kutbettin Arzu, havuzda boğularak hayatını kaybetti.

GÜNDEM 30.08.2023, 14:19 30.08.2023, 14:23 Şeyda Gül
Eski bakan Kutbettin Arzu'dan acı haber: TBMM Misafirhanesi’nde yaşamını yitirdi

Yalova’nın Termal ilçesindeki TBMM Misafirhanesi’ne vakit geçiren Eski Bakan Kutbettin Arzu, havuzda boğuldu. Çevredekilerin ve sağlık ekiplerinin ilk yardım müdahalesine tepki vermeyen Kutbettin Arzu, olay yerinde hayatını kaybetti. Arzu’nun havuzda yüzerken kalp krizi geçirdiği bu nedenle boğulduğu tahmin ediliyor.

Savcılık incelemesinin ardından morga kaldırılacak

Eski Bakan Kutbettin Arzu’nun cansız bedeninin, savcılığın incelemesinin ardından Yalova Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılacağı öğrenildi.

Kutbettin Arzu kimdir?

1 Nisan 1955 yılında Diyarbakır’da dünyaya gelen Kutbettin Arzu, Kürt asıllı Türk siyasetçidir. TBMM XXIII. dönem Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili olarak görev yapan Arzu, Karadeniz Teknik Üniversitesi Mimarlık-Mühendislik Fakültesi Mimarlık Bölümü mezunudur. Daha sonra yüksek lisansını da yine aynı bölümde tamamlayan Arzu, 2011 yılında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcılığı görevine getirildi.

2009 yılında Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday gösterilen Arzu, seçimi kazanamadı. 28 Ağustos 2015 tarihine kadar Tarım Bakanlığı Yardımcılığı görevini yürüten Arzu, 28 Ağustos 2015 tarihinde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı olarak atandı.

Yorumlar (0)