Eşini öldüren emekli astsubaya ağırlaştırılmış müebbet cezası

Adana'nın Seyhan ilçesinde, emekli astsubay Yaşar Ergül, 10 yıllık eşi Seda Ergül'ü, üç çocuğunun gözleri önünde tabancayla öldürdüğü için ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, cezada herhangi bir indirim uygulamadı.

GÜNDEM 04.07.2024, 17:57 05.07.2024, 17:43 Melina Ay
Eşini öldüren emekli astsubaya ağırlaştırılmış müebbet cezası

Olay, 26 Ekim 2023'te merkez Seyhan ilçesine bağlı Pınar Mahallesi'nde meydana geldi. Yaşar Ergül, eşi Seda'ya hafif ticari aracıyla şehir dışına çıkacağını söyledi. Seda Ergül, terziye gitmek için araca ihtiyacı olduğunu belirtti ve çift arasında tartışma çıktı. Tartışma büyüyünce Yaşar Ergül, üç çocuğunun önünde eşine tabancayla ateş etti. Göğsünden vurulan Seda Ergül, olay yerinde hayatını kaybetti.

Seda Ergül'ün bir gün önce doğum günü olduğu ve eşi tarafından üzerinde "Bazen seni daha ne kadar çok sevebilirim diye düşünüyorum" yazılı bir pasta ile sürpriz bir kutlama yapıldığı öğrenildi.

Yaşar Ergül, olay sonrası tutuklanarak cezaevine gönderildi. Adana 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın üçüncü duruşmasında, Seda Ergül'ün annesi Nevzat, babası Hacı Ömer, ağabeyi Soner Güveloğlu ve kızı Sedef Soysal hazır bulundu.

Sanık Yaşar Ergül, mahkemede yaptığı savunmada "Bir anlık öfke ile istem dışı eşimi öldürdüm. Rahmetli eşimi çok seviyordum. O, üç çocuğumun annesiydi" dedi. Seda Ergül'ün ailesi ise sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme, Yaşar Ergül'ü 'eşini kasten öldürmek' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırdı ve cezada indirim yapmadı.

Yorumlar (0)