Ersan Şen'den 'Eylem Tok' itirafı: ‘Pişmanım’

Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan Timur Cihantimur ve annesi Eylem Tok'un davasını alabileceğini söyleyen Ersan Şen, kendisine yönelik tepkilerden sonra pişman olduğunu itiraf etti.

GÜNDEM 09.07.2024, 11:46 Buse Önder
Ersan Şen'den 'Eylem Tok' itirafı: ‘Pişmanım’

Ünlü hukukçu Ersan Şen, İstanbul'da 1 Mart'ta Oğuz Murat Aci'nin ölümüne neden olan 17 yaşındaki Timur Cihantimur ve onu yurt dışına kaçıran annesi Eylem Tok hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle gelen tepkilere cevap verdi. Şen, "Şartlarda anlaşırsak olur" sözleriyle ilgili pişmanlık duyduğunu belirtti.

Yayında tekrar gündeme geldi

Ersan Şen'e, TV100 yayınında sunucu Kübra Par tarafından, Eylem Tok ile ilgili daha önce yaptığı açıklamalar hatırlatılarak, "Eylem Tok’un oğlunu savunur musunuz?" sorusu tekrar yöneltildi. Par, "Siz de 'Anlaşırsak savunuruz' dediniz. İki gün boyunca linç yediniz. Eylem Tok size o programdan sonra ulaşmaya çalıştı mı?" diye sordu.

‘Pişmanım’ itirafı geldi

Ersan Şen, kendisine böyle bir teklif gelmediğini ve gelen tepkileri anlamadığını ifade etti. Şen, "Verdiğim cevaptan dolayı pişman oldum. O kadar insanın tepki göstereceğini tahmin edemedim. Öyle bir tepkiyle karşılaşacağımı bilseydim yorum yapmazdım" dedi.

Şen, avukatlık refleksi ile cevap verdiğini belirterek, "Şartlar deyince maddi şartlar anlamayın. İnsanlar tutuklanmak istemeyebilir. Avukatla oturduğunuzda maddiyatı konuşmazsınız. Size ne sağlayabilir, bunu konuşursunuz" dedi.

‘Bilseydim yapmazdım’

"Yok hayır öyle bir teklif yok. Biz faili savunuyoruz, millet tepki gösteriyor. Niye anlamadım. Pişman oldum. O kadar insanın tepki göstereceğini tahmin edemedim. Öyle bir tepkiyle karşılaşacağımı bilseydim yorum yapmazdım" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)