Erdoğan’dan gençlere destek müjdesi

Erdoğan, "Üniversitelilere piyasa satış fiyatı 9 bin 500 TL'yi geçmeyen bilgisayar ve cep telefonları için 5 bin 500 TL'ye değin cihaz desteği sağlayacağız. Bilgisayar için piyasa fiyatının yüzde 16,7'sine, cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44'üne kadar tutarda destek vereceğiz. Örgün eğitimdeki üniversitelilere bir hatla sınırlı olmak kaydıyla bir sene boyunca aylık 10 GB internet tanımlıyoruz. 18 yaşına giren bütün gençlere 12 ay süreyle geçerli 'Genç Kart' vereceğiz, sinema, tiyatro ve müzelerden indirimli ya da ücretsiz yararlanabilecekler." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 26.09.2023, 19:43 topcu
Erdoğan’dan gençlere destek müjdesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın akabinde kameraların karşısına geçti. "85 milyon olarak ülkemizi hedefleriyle buluşturacağız"

Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkan başlıklar ise şöyle:

"Ülkemizi güçlendirmek ve büyütmek, hangi siyasi görüşe sahip olursa olsun hepimizin müşterek amacıdır. Hiçbir ayrım gözetmeksizin vatandaşlarımızın her birini OVP'ye (Orta Vadeli Program) destek olmaya çağırıyorum. Üç senenin sonunda 1,3 trilyon doları geçen bir ekonomik büyüklüğü ve yaklaşık 15 bin dolar kişi başına milli geliri yakalayacağız. Temel amacımız yatırımı, ihracatı, üretimi ve istihdamı önceleyen politikalarla sürdürülebilir bir büyümeyi temin etmektir. Türkiye'ye yönelik ön yargılar kırıldıkça Allah'ın izniyle yatırım rakamlarının daha da yükseldiğini görüyor olacağız. 85 milyon gönül gönüle, el ele ülkemizi hedefleriyle buluşturacağız. Cep telefonu ve bilgisayar desteği, mobil internet, 'Genç Kart'...

Üniversitelilere piyasa satış fiyatı 9 bin 500 TL'yi geçmeyen bilgisayar ve cep telefonları için 5 bin 500 TL'ye değin cihaz desteği sağlayacağız. Bilgisayar için piyasa fiyatının yüzde 16,7'sine, cep telefonu için piyasa fiyatının yüzde 44'üne kadar tutarda destek vereceğiz. Örgün eğitimdeki üniversitelilere bir hatla sınırlı olmak kaydıyla bir sene boyunca aylık 10 GB internet tanımlıyoruz. 18 yaşına giren bütün gençlere 12 ay süreyle geçerli 'Genç Kart' vereceğiz, sinema, tiyatro ve müzelerden indirimli ya da ücretsiz yararlanabilecekler.Yeni evlenen çiftlere faizsiz kredi

'Aile ve Gençlik Bankası' faaliyetimizi tamamladık. Yeni evlenenlere 'Aile ve Gençlik Bankası'ndan karşılanmak üzere faizsiz kredi olanağı sunacağız, bunu pilot proje olarak deprem bölgesindeki kentlerde uygulayacağız. Cumhur İttifakı'ndaki ortaklarımızla birlikte kanun teklifini TBMM'nin (Türkiye Büyük Millet Meclisi) takdirine sunacağız."Ülkemize dost olan kazanır"

Allah'ın izniyle Zengezur Koridoru'nu da en kısa zamanda hayata geçirerek kardeş ve dost Azerbaycan ile demir yolu ve kara yolu irtibatımızı Nahçıvan üzerinden kesintisiz duruma getireceğiz. Komşumuz İran'ın da katılacağı müşterek projelerle bölgemizi Allah'ın izniyle bir refah ve sulh havzasına çevirmeyi istiyoruz. Ülkemize dost olan kazanır, husumet besleyen ise kaybeder. Biz dostlarımızın sayısını artırmanın yoluna bakıyoruz."

Yorumlar (0)