Erdoğan: Yangının yayılması durduruldu

Erdoğan, Çanakkale'deki orman yangınına ilişkin, "Hızı zaman zaman 70 kilometreye kadar ulaşan kuvvetli rüzgar işimizi zorlaştırsa da yangının yayılması durdu. Allah'ın izniyle kısa süre içinde de kontrol altına alacağız." dedi.

GÜNDEM 23.08.2023, 21:17 Koray
Erdoğan: Yangının yayılması durduruldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adıyaman Hastane Farklı Seviyeli Kavşağı Açılış ve Adıyaman Kentsel Dönüşüm Projesi Temel Atma Töreni'ne Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nden canlı bağlantıyla iştirak etti.Yangının yayılması durdu"

Erdoğan, şöyle konuştu:

"800'ü ormanlık alan olmak kaydıyla toplam 1.500 hektar büyüklüğünde alanın etkilendiği orman yangının can kaybına sebep olmaması için gerekli bütün önlemler alındı. Hızı zaman zaman 70 kilometreye kadar ulaşan kuvvetli rüzgar işimizi zorlaştırsa da yangının yayılması durdu. Allah'ın izniyle kısa süre içinde de kontrol altına alacağız."Gönül rahatlığıyla evlerinde oturacaklar"

Konutlarımız deprem yönetmeliğine tamamen uygun, iklim dostu, sıfır atık uyumlu, güvenli olarak inşa edilecek. 6 Şubat 2023'te yüzyılın felaketini yaşayan halkımız Allah'ın izniyle yeni evlerinde hiçbir endişe yaşamadan gönül rahatlığıyla oturacak."Bu zorlu günleri aşacağız"

Bu topraklardaki bin yıllık tarihi boyunca nice badireleri atlatmış, nice sıkıntıların üstesinden gelmiş, nice saldırıları püskürtmüş kahraman bir halk olarak Allah'ın izniyle bu imtihandan da alnımızın akıyla çıkıyor olacağız. İnsanımızı kökenine, meşrebine ve oyunun rengine göre ayıran fitne tüccarlarına hiç aldırmadan 85 milyon beraberlik ve birlik içinde bu zorlu günleri aşacağız."

Yorumlar (0)