Erdoğan: "Yahudi yerleşimciler terörist sayılacak!"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutköy'de katıldığı açılış töreninde İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya yönelik, "Şu an senin iyi günlerin Netanyahu. Bil ki gidicisin!" ifadelerini kullandı. Erdoğan, Suudi Arabistan'daki zirvenin sonuç bildirgesinde yer verilen "Yahudi yerleşimciler" ayrıntısına işaret etti.

GÜNDEM 12.11.2023, 17:46 12.11.2023, 17:54 Hakan Öksüz
Erdoğan: "Yahudi yerleşimciler terörist sayılacak!"

Darülaceze Sosyal Yaşam Şehri Açılış Töreni için Arnavutköy'e giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'ya yüklendi.

"Gidicisin Netanyahu"

Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un, "Bebekler ve kadınlar bombalanarak öldürülüyor. Bunun meşruiyeti olamaz." şeklindeki açıklamasından rahatsız olan Netanyahu'ya yönelik sert ifadeler kullanan Erdoğan, "Şu an senin iyi günlerin Netanyahu. Kefene sarılmış Gazzeli bebekler, anneler... Bu ah, sen iflah etmez. Gidicisin Netanyahu. Seni çok değişik günler bekliyor." dedi.

Türkiye olarak soğukkanlı adımlar atmayı sürdüreceklerinin altını çizen Erdoğan, İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi'ndeki kararlar hakkında konuştu. 

Yahudi yerleşimcilerin terörist ilan edilmesi

İsrail'in işlediği savaş suçlarının takibe alındığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazze'ye yönelik insani yardımlar konuşuldu. Ortak bildirideki en önemli madde, oradaki Yahudi yerleşimcilerin terörist ilan edilmesiydi."  ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)