Erdoğan: Şehir içi ulaşım da kısıtlanabilir!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları ile gerçekleştirdiği toplantıda, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadeleye ilişkin, "Milletimizden şu sıkıntılı günler geçene kadar evlerinden çıkmamalarını rica ediyorum. Şehirler arası ulaşım kısıtlandı. İhtiyaç halinde şehir içi ulaşımda da benzer tedbirleri uygulamaya sokabiliriz." dedi.

GÜNDEM 01.04.2020, 15:13 01.04.2020, 17:40

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İl Başkanları ile telekonferans yöntemiyle toplantı düzenledi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadeleye ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın açıklamalarından önemli satır başları şöyle:

"En büyük avantajımız güçlü sağlık altyapımız. Kurumlarımız uygulamaları sıkı bir şekilde takip ediyor. Tedbirlere riayet etme konusunda AK Parti teşkilatlarının ve partimize gönül verenlerin örnek ve öncü olması gerekiyor. Aksilikler kısa sürede yetkili kurumlara bildirilmeli."

Milletimizden şu sıkıntılı günler geçene kadar evlerinden çıkmamalarını rica ediyorum. Vatandaşlarımız kendilerini karantinaya alırsa daha ileri tedbirlere gerek kalmaz. Amacımız, ülkemizin bu sıkıntılı dönemi en kısa sürede, en az kayıpla geride bırakmasını temin etmektir.

"Sosyal mesafeyi ne kadar uzatırsak hastalığın yayılma hızını o derece çabuk kırarız. Şehirler arası ulaşım kısıtlandı. İhtiyaç halinde şehir içi ulaşımda da benzer tedbirleri uygulamaya sokabiliriz."

"Üretimin ve ihracatın devam etmesi konusunda kararlıyız."

"Biz Bize Yeteriz kampanyasında toplanan paralar ihtiyaç sahiplerine dağıtılacaktır. Kampanyayı devletimiz yürütüyor. Devlet içinde devlet olmanın anlamı yoktur. Tüm kampanyalar sadece devletimizin açıklamış olduğu birimler tarafından yürütülmektedir."

"Muhalefetin ağzından çıkanı kulağının duyması lazım. Eğer duymuyorsa milletimiz vakti geldiğinde onlara cevabı verir. İzinsiz kampanya yürütülemez, yasalar müsaade etmiyor. Şahsımın ve kabine üyelerimizin maaşlarından yaptığı yardımlarla başlayan kampanya iş dünyamız, hayırseverlerimiz ve vatandaşlarımız tarafından sahiplenildi."

"Ülkemiz son 7 yılda nice saldırılara göğüs gerdi, inşallah bugün yaşadığımız sıkıntıyı da atlatacağız. Bizler milletimizin kapısını seçimden seçime çalanlardan asla olmadık, olmayacağız."

"Bugüne kadar eser siyasetiyle, hizmet siyasetiyle milletimizin karşısına çıktık, bundan sonra da aynı yoldan yürüyeceğiz. Covid-19 nedeniyle ara verdiğimiz ilçe kongrelerimize tehdit ortadan kalkar kalkmaz yeniden başlayacağız."

Yorumlar (0)
15
açık