Erdoğan: Şehir eşkıyalarına asla göz yummayacağız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Van'da Vefa Sosyal Destek Grubu'na yönelik saldırıya ilişkin, "Bölücü teröre boyun eğmediğimiz gibi sokak terörüne de asla müsaade etmeyeceğiz. Hukuk, demokrasi ve özgürlükleri güçlendirirken siyasete şiddet bulaştırmaya çalışan şehir eşkıyalarına asla göz yummayacağız." dedi. 

GÜNDEM 19.05.2020, 14:25 19.05.2020, 17:52
Erdoğan: Şehir eşkıyalarına asla göz yummayacağız!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla video konferans yöntemiyle bir gençler ile araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Van'ın Özalp ilçesinde karantina altındaki bir köye yardım ulaştırmaya çalışan Vefa Sosyal Destek Grubu'na PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlenmesine ilişkin, "Bölücü teröre boyun eğmediğimiz gibi sokak terörüne de asla müsaade etmeyeceğiz. Hukuk, demokrasi ve özgürlükleri güçlendirirken siyasete şiddet bulaştırmaya çalışan şehir eşkıyalarına asla göz yummayacağız." dedi. 

Erdoğan'ın açıklamalarından önemli satır başları şöyle:

''Ülkemizi de etkileyen koronavirüs salgını sebebiyle maalesef bu sene buruk bir ramazan geçiriyoruz. 19 Mayıs esarete karşı özgürlüğün ilk adımıdır, İstiklal Harbimizi başlatmanın yanı sıra milletimizin kurtuluşunun müjdecisi olmuştur. 19 Mayıs milletimizin direnişinin simgesidir."

"Gençlerimize armağan edilmesi asla tesadüf değil"

"Samsun'da atılan o ilk adımın önemini iyi kavramalıyız. Böylesi derin manalar içeren bir günün gençlerimize armağan edilmesi asla tesadüf değildir. 19 Mayıs tarihi şanlı zaferler ve mücadelelerle dolu milletimiz için bir gurur vesilesi, gençlerimiz için ise bir ilham kaynağıdır."

"Otel konforunda 93 yeni öğrenci yurdunu da hizmete açacağız"

"Türkiye'de gençler artık hayatın her alanında ülkemizin yolunu aydınlatıyor. Ya istiklal, ya ölüm parolasıyla çıktığımız bu kutlu yolculukta engellere, sabotajlara ve ihanetlere rağmen kararlılıkla yürüyoruz. Bu yıl içinde 46 tane olmak üzere 2022 yılına kadar otel konforunda 93 yeni öğrenci yurdunu da hizmete açacağız. Yükseköğrenim burs ve kredi ödemelerini bugün başlattık."

"Siyasete şiddet bulaştırmaya çalışanlara göz yummayacağız"

"Bölücü teröre boyun eğmediğimiz gibi sokak terörüne de asla müsaade etmeyeceğiz. Hukuk, demokrasi ve özgürlükleri güçlendirirken siyasete şiddet bulaştırmaya çalışan şehir eşkıyalarına asla göz yummayacağız."

"Gençlerin arasında nifak tohumu ekemeyecekler"

Spor alanındaki yatırımlarımızın meyvelerini gururla topluyoruz. Bu ülkenin gençlerinin arasına kimse nifak tohumu ekemeyecektir."

"Maske ve mesafe kurallarına uzun süre uymaya devam edeceğiz"

"Normalleşmeyi 20 Mart öncesi gibi algılamayacağız. Maske ve mesafe kurallarına uzun süre uymaya devam edeceğiz. Tam 18 yıldır öz güveni yüksek, milli şuur ve karakter sahibi, nitelikli genç nesiller yetiştirmek için gecemizi gündüzümüze katıyoruz."

Yorumlar (0)
9
parçalı bulutlu