Erdoğan jandarmaların bayramını kutladı

Erdoğan, İran hududundaki Tendürek Üs Bölgesi'nde görevli kolluk kuvvetlerine, "Allah yar ve yardımcınız olsun. Kurban Bayramı'nızı şimdiden kutluyorum. Bayramın Allah'ın izniyle dünyadaki sulha, beraberliğe ve birliğe vesile olmasını temenni ediyorum, sizi Allah'a emanet ediyorum." ifadesini kullandı.

GÜNDEM 27.06.2023, 00:31 28.06.2023, 08:48 Koray
Erdoğan jandarmaların bayramını kutladı

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Van ziyareti çerçevesinde Tendürek Üs Bölgesi'nde jandarmayla buluştu.

Üsteki askerlerle bir müddet sohbet eden Ali Yerlikaya, telefonla görüşme yaptığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ziyaret hakkında bilgi aktardı, Kurban Bayramı'nı kutladı.

"Bayramınızı şimdiden kutluyorum"

Erdoğan ise Bakan Yerlikaya'nın telefonundan seslendiği personelin Kurban bayramını kutlayarak, "Böyle bir üssün oluşturulmuş olması inanıyorum ki terörle mücadelede bizi çok daha başarılı yapacaktır. Siz de bu işin zaten emniyet supabısınız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yerlikaya'yı personeli buluşturması dolayısıyla kutlayarak, "Allah yar ve yardımcınız olsun. Kurban Bayramı'nızı şimdiden kutluyorum. Bayramın Allah'ın izniyle dünyadaki sulha, beraberliğe ve birliğe vesile olmasını temenni ediyorum, sizi Allah'a emanet ediyorum." şeklinde konuştu.

Öte yandan Ali Yerlikaya'ya, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ve Van Valisi Ozan Balcı da eşlik etti.

Yorumlar (0)