Erdoğan, İstiklal Marşı'nı çocuklarla okudu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yurdun dört bir yanında okunan İstiklal Marşı'na çocuklarla birlikte eşlik etti.

GÜNDEM 23.04.2020, 21:03 23.04.2020, 21:53 Burak!
Erdoğan, İstiklal Marşı'nı çocuklarla okudu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM'nin kuruluşunun 100. yılı dolayısıyla bir konuşma yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, "Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle minnetle yad ediyorum.

Bundan tam bir asır önce Ankara'da açılan Büyük Millet Meclisimiz, vatanımızın işgal edildiği bir dönemde milletimizin ve devletimizin hürriyet mücadelesinin merkezi olmuştur.

"Cumhuriyet dayanışma anlayışı üzerine inşa edilmiştir"

Türkiye Cumhuriyet Devleti birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma anlayışı üzerinde inşa edilmiştir.

Koronavirüsle mücadele

Bugün de koronavirüs salgınına karşı verdiğimiz mücadeleyi aynı azim, inanç ve umutla yürütüyoruz. Allah'ın izni ve inayeti, aziz milletimizin basiret ve ferasetiyle bu musibetin de üstesinden geleceğimize inanıyoruz.

23 Nisan günü demokrasinin, milli iradenin, millet egemenliğinin en önemli sembolüdür. 23 Nisan günü milletimizin evlatlarına verdiği değerin, gençlerine güveninin de bir işaretidir.

"Dünya çocuklarının bayramını tebrik ediyorum"

Bize bu vatanı armağan eden şehit ve gazilerimizi rahmetle şükranla anıyor, çocuklarımızın ve tüm dünya çocuklarının bayramını tebrik ediyorum.

Milletimizin ve tüm İslam aleminin bu gece ilk teravih namazını kılıp ilk sahurunu yapacağımız Ramazan-ı Şerifini tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.

İstiklal Marşı'nı okumaya davet etti

Cumhurbaşkanı, millete seslendikten sonra, daha önceden kararlaştırılan ve kendisinin se sosyal medya hesabından çağrılarda bulunduğu üzere Türk halkını İstiklal Marşı'nı okumaya davet etti.

Çocuklarla beraber İstiklal Marşı'nı okudu

Erdoğan da yanında bulunan çocuklarla beraber canlı yayında İstiklal Marşı'nı okudu.

Yorumlar (0)
10
açık