Erdoğan'ın diplomasi trafiği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistanlı mevkidaşı Milanoviç, Slovenyalı mevkidaşı Pahor, Polonyalı mevkidaşı Duda, Gürcistanlı mevkidaşı Garibaşvili ve Ukraynalı mevkidaşı Zelenskiy ile bir araya geldi.

GÜNDEM 21.09.2021, 20:17 22.09.2021, 10:50 Koray
Erdoğan'ın diplomasi trafiği

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Zoran Milanoviç, Slovenya Cumhurbaşkanı Borut Pahor, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili ve Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile bir araya geldi.

Hırvatistan lideriyle görüştü

BM (Birleşmiş Milletler) 76. Genel Kurulu Toplantısı için ABD’nin New York şehrinde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hırvatistan Cumhurbaşkanı Milanoviç ile Türkevi’nde buluştu. Medya mensuplarına kapalı olarak gerçekleşen görüşmede ikili ilişkiler ve bölgesel hususlar ele alındı. 

Görüşmede, Hırvatistan heyetinin yanı sıra Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş da hazır bulundu.

Slovenya lideriyle görüştü

Erdoğan, Slovenya Cumhurbaşkanı Pahor ile bir araya geldi.

Yeni Türkevi'nde medya mensuplarına kapalı gerçekleşen görüşme, yaklaşık olarak yarım saat sürdü.

Görüşmede, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ticaret Bakanı Mehmet Muş ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da hazır bulundu.Polonya lideriyle görüştü

Erdoğan, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ile görüştü.

Yeni Türkevi'nde gerçekleşen görüşme, yaklaşık olarak 30 dakika sürdü.Gürcistan lideriyle görüştü

Erdoğan, Gürcistan Başbakanı Irakli Garibaşvili ile görüştü. 

Yeni Türkevi'nde gerçekleşen görüşme, yaklaşık olarak 25 dakika sürdü.Ukrayna lideriyle görüştü

Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiy ile görüştü.

Yorumlar (0)