Erdoğan ile Zelenskiy arasında kritik görüşme

Erdoğan, Ukraynalı mevkidaşı Volodimir Zelenskiy ile telefonda görüştü.

GÜNDEM 11.12.2022, 19:55 12.12.2022, 14:06 Koray
Erdoğan ile Zelenskiy arasında kritik görüşme

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Zelenskiy ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.İletişim Başkanlığı'ndan açıklama

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, bahse konu görüşmede Ukrayna-Rusya  savaşındaki son gelişmeler ele alındı.

Erdoğan, söz konusu görüşmede, zorlu geçecek kış mevsiminde Ukrayna halkının insani yardım gereksinimlerinin karşılanmasına yönelik faaliyetlere devam ettiklerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, başkent Ankara'da ağırladıkları Ukraynalı yetimler ve refakatçilerinden meydana gelen 1.033 kişilik grupla eşi Emine Erdoğan'ın çok yakından ilgilendiğini kaydetti. Erdoğan: Tahıl koridoru genişletilebilir

Tahıl koridorunun diğer emtiaları ve farklı gıda ürünlerini kapsayacak bir şekilde genişletilebileceğini ifade eden Erdoğan, Zaporijya Nükleer Enerji Santrali hususunda da çözüme yaklaşılmasını dilediğini belirtti.

Türkiye Cumhurbaşkanı, Ukraynalı mevkidaşı Zelenskiy'nin G-20 Zirvesi'nde duyurduğu sulh planının uygulamaya geçirilmesine yönelik gayretlere sağlanabilecek katkıları da değerlendirdiklerini söyledi. 

Yorumlar (0)