Erdoğan ile görüşen CHP lideri Özel açıkladı: Asgari ücrete ve emekliye zam var mı?

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, bayram namazı sonrası gazetecilere konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "İadeiziyaretimizi hazmedemeyenler oldu." açıklamasını yorumlayan Özel, siyasetteki normalleşme sürecinden bahsetti. CHP lideri, Erdoğan ile yaptığı görüşmelerde asgari ücret ve emekli aylığı için zam sinyali alıp almadığını da açıkladı.

GÜNDEM 16.06.2024, 09:32 16.06.2024, 13:51 Hakan Öksüz
Erdoğan ile görüşen CHP lideri Özel açıkladı: Asgari ücrete ve emekliye zam var mı?

Memleketi Manisa'da bayram namazını kılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, namazın ardından basın mensuplarına konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dün yaptığı, "İadeiziyaretimizi hazmedemeyenler olmuş." açıklamasını yorumlayan Özel, "Bayram günü kavga zamanı değildir." dedi.

"Bu mesajı bize değil, kendi ittifak ortağına"

Erdoğan'ın "iadeiziyaret" açıklaması hakkında konuşan CHP lideri, "Sayın Cumhurbaşkanı'nın bu açıklamayı kendi ittifak ortağı için yaptığı düşüncesindeyim. Bizim üzerimizden birbirlerine mesaj veriyorlar. Bizim üzerimizden değil de birbirleri ile konuşmaları daha iyi olur. Ülkey yoksulluk ve işsizlik getirdi onların beraberliği. Bunun dışında onların birlikteliğine söz söyleyen yok." ifadelerini kullandı.

"MHP içindeki bazı odaklar, normalleşmeden rahatsız"

Erdoğan ile yaptığı normalleşme görüşmelerine değinen Özel, "Siyasi partiler, en azından nezaket ilişkilerini korumalı. Ben genel başkan seçildim, Sayın Cumhurbaşkanı tebrik telefonu açmadı. Şimdi biz birinci parti olduğumuz için aramak bize düşer dedik. Bütün siyasi partileri arayarak bayramlaştık. Bu 5 haftalık normalleşme sürecinden herkes memnun, Sayın Bahçeli'nin kendisi de dahil. Bundan rahatsız olan, MHP içindeki bazı odaklardır." değerlendirmelerini yaptı.

Asgari ücret ve emekli maaşlarına zam gelecek mi?

Erdoğan ile yaptığı görüşmelerde asgari ücret ve emekli aylığı için artış sinyali alıp almadığını da açıklayan CHP lideri Özel, "Bu konuları konuştuk ancak umutlanacağımız bir işaret almadık. Enflasyondan düşük bir zammın yapılacağı, asgari ücrete ise zam yapılmayacağı izlenimi edindim. Bu şekilde olursa tepkimizi dile getiririz. Normalleşme emekliden, çiftçiden ve esnaftan başlar. Asgari ücrete zam yapılmazsa her platformda mücadelemizi sürdürürüz." dedi.

Yorumlar (0)