Erdoğan'dan terörle mücadele vurgusu

Erdoğan, "Teröristler ya pişmanlık duyup adalete teslim olacaklar ya da devletin demir yumruğuyla yüzleşeceklerdir. Bunun haricinde önlerinde başka hiçbir seçenek yoktur." dedi.

GÜNDEM 22.08.2023, 22:50 Koray
Erdoğan'dan terörle mücadele vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında gerçekleştirilen 'Subay ve Astsubay Öğrencileri Mezuniyet Merasimi'nde konuştu."Başka hiçbir seçenekleri yok"

Erdoğan, şunları kaydetti:

"Ülkemiz, eninde sonunda bu terör belasından kurtulacaktır. Ne DEAŞ ile mücadele kılıfı altında sağlanan tırlar dolusu silahlar ne de ağababalarından aldığı destekler teröristleri bekleyen acı sonun önüne geçemeyecektir. Buradan bir defa daha ne Türkiye'nin ne de bölgenin geleceğinde hiçbir terör örgütüne yer olmadığını dile getirmek istiyorum. Teröristler ya pişmanlık duyup adalete teslim olacaklar ya da devletin demir yumruğuyla yüzleşeceklerdir. Bunun haricinde önlerinde başka hiçbir seçenek yoktur."Bu yıl 143 bin düzensiz göçmen engellendi"

1 Ocak 2023'ten bu yana 143 bin düzensiz göçmenin Türkiye'ye girişini engelledik. Kaçak olarak Türkiye'de olan veyahut suça bulaşanları da belirliyor ve süratle hudut dışı ediyoruz. Bu çerçevede son 2,5 ayda yakalanan 61 bin kaçak göçmenin 25 bini hudut dışı edildi. Her daim dile getirdiğimiz gibi Allah'ın izniyle bu meseleyi Türk milletine yakışan bir şekilde çözüme kavuşturacağız. "Onları maşeri vicdana havale ettik"

Muhalefetin ve ülkemizin başarılarından rahatsız olan ideolojik çevrelerin yalan dolanlarına karşın yakaladığımız ivmeyi sürdürüyoruz. Görevini yapan jandarmaya hakaret edecek, dil uzatacak kadar gözü dönmüşlerin iftiralarına hiçbir zaman kulak asmayız. Sicili Türkiye'nin karşısında her kim varsa onun yanında bulunmakla dolu bu açgözlüleri maşeri vicdana havale ettik. Son seçimler vatandaşlarımızın bunlara prim vermediğini, böyle davranmayı sürdürdükleri müddetçe de asla prim vermeyeceğini bir defa daha ortaya koymuştur. Kolluk kuvvetlerine düşmanca yaklaşanların mağlup olmaya mahkum olduğunu çok iyi biliyoruz. Biz onlara hiç aldırmadan yalnızca işimize bakıyor, vatandaşlarımızın bize dönük teveccühüne mazhar olmaya, 'Türkiye Yüzyılı'nın inşasına giden yoldaki taşları tek tek temizlemeye çalışıyoruz. Karşılaştığımız tüm sıkıntılara karşın aziz vatandaşlarımızın dua ve desteğiyle Allah'ın izniyle bu amacımıza ulaşacağımıza inancımız tamdır."

Yorumlar (0)