Erdoğan'dan Tacikistan ziyareti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün AİGK 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak amacıyla Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'yi ziyaret edecek.

Erdoğan'dan Tacikistan ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (AİGK) 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Dönem Başkanı Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'yi ziyaret edecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Tacikistan ziyareti hakkında Twitter hesabından paylaşımda bulundu. 

Paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

"Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, AİGK 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere 14-15 Haziran tarihlerinde Dönem Başkanı Tacikistan'ın başkenti Duşanbe'yi ziyaret edecektir.

'Güvenli ve Daha Müreffeh Bir AİGK Bölgesi İçin Ortak Vizyon' temasıyla düzenlenen zirvede, askeri-siyasi, ekonomik, insani ve çevresel konular ile yeni sınama ve tehditler başlıklarında sürdürülen konferans faaliyetleri ele alınacak, ileriye yönelik hedefler tespit edilecektir.

Cumhurbaşkanımız, Tacikistan'da zirve katılımcısı ülke liderleriyle ikili görüşmeler de gerçekleştirecektir."

"Türkiye barışa katkı sunmak üzere çaba sarf etmeyi sürdürüyor"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Prof. Dr. Fahrettin Altun, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Cumhurbaşkanımız @RTErdogan'ın Tacikistan'da katılacağı AİGK 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi, bölgesel konuların en üst düzeyde ele alındığı etkili bir mekanizma işlevi görüyor. Türkiye hem kendi çıkarlarını korumak hem de ortak coğrafyada ve tüm dünyada istikrar, güvenlik, barış ve dostluğa katkı sunmak üzere her platformda çok taraflı iş birliği ve etkin diyalog içinde çaba sarf etmeyi sürdürüyor." değerlendirmesinde bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 13:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER