Erdoğan'dan LGBT çıkışı: Ciddi bir tehdit

İstanbul Kongre Merkezi'nde yapılan İSEDAK'ın 38'inci Toplantısı Açılış Programı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör tehdidinden ekonomik görünüme ilişkin birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. LGBT propagandasının faşist bir dayatma olduğunu belirten Erdoğan, "İslami değerleri zayıflatmaya çalışıyorlar. Bu dayatmacı dalga, hem Müslümanları hem de gayrimüslimleri etkiliyor." diye konuştu.

GÜNDEM 28.11.2022, 12:52 28.11.2022, 15:10 Hakan Öksüz
Erdoğan'dan LGBT çıkışı: Ciddi bir tehdit

İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) 38'inci Toplantısı Açılış Programı, İstanbul Kongre Merkezi'nde yapıldı. Açılış programında konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli mesajlar verdi.

Dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşanan çatışmalara değinen Erdoğan, "Afganistan, Yemen ve Arakan'da açlıktan ölmek üzere olan çocuklar var. Suriye'de hayat mücadelesi veren kadınlar var. Günde 15 saat çalışmaya zorlanan Asyalı emekçi kadınlar var. Bunların vebali hepimizin üzerinedir, hepimiz sorumluyuz. Farklı kültür ve dile sahip olsak da bu coğrafyada yaşayan aynı ailenin fertleriyiz." dedi.

"TURKOVAC aşısını dünyanın hizmetine sunduk"

İnsani değerlerin dünya genelinde sınandığı bir dönemde bulunduklarının altını çizen Erdoğan, "Türkiye bu dönemde sınavı geçmiştir. Elimizdeki olanakları, ihtiyaç sahipleriyle paylaştık. Pandemi döneminde yardıma muhtaç 161 ülkeye tıbbi yardım malzemesi yolladık. Bunun dışında 12 uluslararası yardım kuruluşuna da tıbbi malzeme gönderdik. Yerli üretimimiz olan TURKOVAC aşısını, dünyanın hizmetine sunduk." ifadelerini kullandı.

"Resesyon endişesi var"

Erdoğan'ın gündemindeki konulardan biri de küresel ekonomik görünüm oldu. Savaş ve pandemi koşulları nedeniyle enflasyonun küresel ölçekte yükselişe geçtiğini belirten Erdoğan, "Enflasyonu dizginlemek istedik ancak çabalarımız başarıya ulaşmadı. Hepimiz hayat pahalılığı nedeniyle zor duruma düştük. Süreci başarılı şekilde yönettik ancak ekonomik ortamın getirdiği olumsuzluklarını da hissettik. Şu an küresel görünüme göre bir resesyon endişesi mevcut. Henüz tünelin ucundaki ışığın görülmediğini söylemek gerekir." değerlendirmesinde bulundu.

"LGBT dayatması, aile kurumunu kötü yönde etkiliyor"

Son zamanlarda gittikçe daha fazla gündeme gelen LGBT ile ilgili de konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomik koşulların kötüleşmesinin yanında bir de LGBT tehlikesi var. Bu dayatma, aile kurumunu kötü yönde etkilemektedir. Üstelik İslami değerlere de aykırıdır. LGBT dayatması ile birlikte İslami değerleri zayıflatmaya çalışıyorlar. Bu dayatmacı ve faşist dalga, hem Müslümanları hem de gayrimüslimleri etkiliyor." dedi.

ABD'ye tepki: "PKK ve uzantılarını desteklemeyin"

Terör örgütü PKK ile verilen mücadelede şimdiye kadar yaklaşık 40 bin insanın hayatını kaybettiğine değinen Erdoğan, "Bir diğer terör örgütü olan FETÖ ise bir gecede 252 kardeşimizi şehit etti. Son olarak İstiklal Caddesi'ndeki saldırıda vatandaşlarımız şehit düştü. Bazı ülkeler DEAŞ ile mücadele bahanesini kullanarak PKK ve uzantılarına destek veriyor. Biz DEAŞ ile sahada çarpıştık. Dolayısıyla PKK'ya destek verici argümanlara karnımız tok. Terör örgütü bizim dışımızda Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğü için de tehlikeli. Bu tehdidi ortadan kaldıracağız." diye konuştu.

Yorumlar (0)