Erdoğan'dan kripto para yorumu: Sıcak bakmıyorum!

"Kütüphane Söyleşileri" etkinliğinde gençlerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği başvurusuyla ilgili, "Terörist destekçilerini NATO'da istemiyoruz. NATO'ya girebilmek için her ülkenin onayı gerekli." dedi. Erdoğan, kripto paralarla ilgili görüşünü de açıkladı.

GÜNDEM 19.05.2022, 23:13 20.05.2022, 01:34 Hakan Öksüz
Erdoğan'dan kripto para yorumu: Sıcak bakmıyorum!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 Mayıs dolayısıyla yapılan "Kütüphane Söyleşileri" etkinliğinde gençlerle buluştu. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen buluşma, Erdoğan'ın resmi Twitter hesabından yayınlandı.

Kripto para konusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yöneltilen sorulardan biri kripto paralara ilişkin düşünceleri oldu.

Elon Musk ile yaptığı görüşmenin kripto paralarla ilgili değil, uzaya yollanacak araçla ilgili olduğunu kaydeden Erdoğan, "Uzay çalışmalarında birlikte hareket edebiliriz. Kripto paraların düzenlenmesine ilişkin çalışmalar devam ediyor. Açıkçası kripto para olayı, çok sıcak baktığım bir şey değil. Bazılarını zengin eden, bazılarını ise fakir eden bir araç." dedi.

Suriyeli sığınmacılar

Türkiye'de sığınmacılara karşı bakış açısının Osmanlı'dan beri çok fazla değişmediğini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onlara kapılarımızı açık tutmak, büyüklüğümüzü ortaya koyuyor. Onlar için insanca yaşanacak yapılar inşa edeceğiz. Amacımız, Suriyeliler için yapılacak briket evlerde 1 milyon kişinin barınabilmesidir." ifadelerini kullandı.

Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği başvurusu!

Erdoğan, son günlerde gündemin başlıca konu başlıklarından olan "Finlandiya ve İsveç'in NATO üyeliği başvurusu" hakkındaki görüşlerini aktardı. 

Türkiye'de terör suçu işleyenlerin Finlandiya ve İsveç'e sığındığını kaydeden Erdoğan, "NATO gibi bir güvenlik teşkilatının içinde terörist destekçilerini istemiyoruz. Terör odaklarını barındırıyor bu ülkeler. Teröristlerin en çok sığındığı ülkelerden biri İsveç. NATO'ya girebilmek için her ülkenin onayı gerekli. Biz Finlandiya ve İsveç'i istemiyoruz. Bu görüşümüzü ilettik." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)
22
kapalı