Erdoğan'dan koronavirüs uyarısı: Tokalaşmayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazının ardından cemaate yaptığı uyarıda, "Bir şeyi icra edelim derken bir başkasını kaybetmeyelim. Onun için de tokalaşmak vesaire bunları bu ara yapmayalım, erteleyelim." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 06.03.2020, 16:04
Erdoğan'dan koronavirüs uyarısı: Tokalaşmayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazını Büyük Çamlıca Camisi'nde kıldı. Erdoğan, cuma namazının ardından camide bulunan cemaate önemli uyarılarda bulundu. 

Erdoğan, vatandaşlardan bir isteğinin olacağını kaydederek, şu ifadeleri kullandı:

"O da şu; dünyada bir koronavirüs salgını var. Tabii ki şüphesiz ki bizde muanaka, musafaha çok çok önemli sünnettir. Diyanet İşleri Başkanımızla da bunları konuştuk. Bu ara muanaka, musafaha bunları erteleyelim. Bunu da özellikle ben sizlerden istirham etmiş olayım. Çünkü çok farklı bir salgın bu. Bir şeyi icra edelim derken bir başkasını kaybetmeyelim. Onun için de tokalaşmak vesaire bunları bu ara yapmayalım, erteleyelim. Önemli olan gönlümüzden geçendir. Kalbimizden geçendir. Onu yaptığımız sürece zaten musafahayı da yapmış oluruz, muanakayı da yapmış oluruz. Tüm şehitlerimizin ruhları için el-Fatiha."

"Ateşkes ilanında anlaştık"

Barış Pınarı Harekâtı devam ederken, bir yandan İdlib'de diğer yandan Libya'da kahraman askerlerin büyük mücadele verdiğini kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:

"Şehitler verdik. Dün en sonunda masaya oturduk ve dün gece yarısı itibarıyla ateşkes ilanında anlaştık. Temennimiz odur ki bu sürer. Böylece Müslüman'ın Müslüman ile böyle bir savaşı yapması da bitmiş olur. Hepsinden öte tabii bu süreç içerisinde duaların kabulüyle bir neticeye vardık. Ayın 15'inden itibaren de bu işin inşallah detayları bu arada konuşulacak."
 

Yorumlar (0)
24
az bulutlu