Erdoğan'dan KDV indirimine uymayanlara şiddetli ceza uyarısı!

BAE ziyareti öncesi açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, KDV indiriminin ardından fiyat artışı yapan marketlere ilişkin, "Vatandaşımızı ezmeye kalkanlara karşı cezalarımız çok büyük olacaktır" şeklinde konuştu.

GÜNDEM 14.02.2022, 12:55 14.02.2022, 12:59 Ömer Aksan
Erdoğan'dan KDV indirimine uymayanlara şiddetli ceza uyarısı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretinden önce kameraların karşısına çıktı.

“BAE ile ilişkilerde yeni dönem…”

BAE ile yeni dönemde kurulacak olan ilişkiler hakkında açıklama yapan Erdoğan, "İlişkilerimizde yeni bir süreç başlatıyoruz. Bu ziyaretimizle birlikte ilişkilerin tekrar hak ettiği yere ulaşması için gereken ne varsa bu konuda yapmayı hedefliyoruz." sözlerini kullandı.

Fahiş fiyat tartışmaları: ‘Ağır cezalar verilecek’

Ziyarete ilişkin açıklamalardan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, temel gıda ürünlerine uygulanan KDV indirimiyle ilgili bir soru soruldu.

Yapılan KDV indiriminin ardından bazı marketlerin fiyat artışına yöneldiğine ilişkin soruyu cevaplayan Erdoğan, "Denetim ekipleriyle birlikte attığımız bu adımlara karşı aksi adımlar atanlara ilişkin şiddetli cezalar vereceğiz. Bu konu hakkında gerek Ticaret gerek Hazine ve Maliye Bakanım gereken açıklamaları yaptılar. Denetim ekipleriyle birlikte, vatandaşımızı ezmeye, arzu edilmeyen süreci uygulayanlara karşı müeyyidelerimiz çok çok ağır olacaktır.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu