Erdoğan'dan emekli maaşı ve enflasyon mesajı

Bayburt'ta toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart 2024'te yapılacak yerel seçimlerde rekor beklediğini söyledi. Emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini kaydeden Erdoğan, muhalefetteki kavgayı da yorumladı.

GÜNDEM 08.07.2023, 17:10 Hakan Öksüz
Erdoğan'dan emekli maaşı ve enflasyon mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayburt'ta katıldığı toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti. Son seçimlerde Bayburt'un kendilerine verdiği olağanüstü destekten bahseden Erdoğan, "14 Mayıs'ta yüzde 78,86 oy aldık. İki hafta sonraki seçimde Bayburt bunu yüzde 82,45'e çıkartarak rekor kırdı. Birinciliği kaptırmıyor ve sandıkları adeta patlatıyor Bayburt. Sadece şahsıma değil, ülkenin geleceğine de sahip çıktınız." dedi.

"Yerel seçimlerde rekor bekliyorum"

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimlerinin (yerel seçimler) yaklaştığını hatırlatan Erdoğan, "Şimdi bu seçimlerde de ülkeye örnek olacak bir rekor bekliyorum. Bayburt'a hizmetlerimiz devam edecek. Bayburt Tarım İl Kampüsü yanında birçok projemizin açılışını yapıyoruz şu an. Bu projelerin bedeli 2 milyar 689 milyon lirayı geçmiş durumda. Sizin ilginiz, bizim sorumluluğumuzu da artırıyor." ifadelerini kullandı.

"Emeklilerimizi enflasyon karşısında koruyacağız"

Seçimlerden önce asgari ücretten emekli maaşına, gençlerden toplumun çeşitli kesimlerine kadar ülkenin tamamını ilgilendiren müjdeler verdiklerini anımsatan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Kabinemizi hızlıca oluşturduk. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Emekli maaşlarına ilişkin düzenlemeyi dün TBMM'ye sunduk. Refah payı ile birlikte SSK, Bağ-Kur ile Emekli Sandığı emeklilerimizin maaşlarına yüzde 25 zam getirdik. Memur emeklileri de buna dahil. Emeklilerimizi enflasyon karşısında koruyacağız." vurgusunu yaptı.

"Koltuklarını korumak dışında dertleri yok"

Muhalefetin seçimi kazanmak uğruna terör örgütleriyle kol kola girdiğini belirten Erdoğan, "Bunu yapanlardan millete hayır gelir mi? Siyaset sahnesinde neden yer aldıklarını, amaçlarını görüyorsunuz. Sabah akşam kavgalarını izliyoruz, artık gına geldi. Seçimden önce birbirlerine serenat yapanlar, şimdi edilmedik hakaret bırakmıyor. Daha düne kadar ülkenin lideri yapmaya çalıştıkları kişiye bugün 'tek adam' ve 'mandacı' diyorlar. Koltuklarını korumak dışında dertleri yok." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)