Erdoğan'dan belediye başkanlarına: Vebali sizin üzerinizde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadele konusunda belediye başkanlarına, "Evinde tencere kaynamadığı için gözü yaşlı her vatandaşın vebali sizin üzerinizdedir. En büyük önceliğimiz vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesidir." dedi. 

GÜNDEM 02.04.2020, 16:52 02.04.2020, 17:44
Erdoğan'dan belediye başkanlarına: Vebali sizin üzerinizde!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, belediye başkanları ile video konferans aracılığıyla bir araya geldi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Covid-19) döneminde belediyelere çok daha önemli görevler düştüğünü belirterek, "Cadde temizliği ve sağlık, hijyen malzemelerinin denetimini sıklaştırmalıyız. Gıda ve temizlik ürünlerini de ulaştırırken de koronavirüs önlemlerine dikkat etmeliyiz." dedi.

"Gözü yaşlı her vatandaşın vebali sizin üzerinizdedir"

Vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanmasının önem arz ettiğine dikkat çeken Erdoğan, "Evlerinden çıkmamalarını istediğimiz vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamalı ve geçim sıkıntısı çeken vatandaşlarımızı asla yalnız bırakmamalıyız. Evinde tencere kaynamadığı için gözü yaşlı her vatandaşın vebali sizin üzerinizdedir. En büyük önceliğimiz vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılayabilmesidir." diye konuştu. 

"Şirketlerin vergi ödemelerini erteledik"

Erdoğan, 2 milyon haneye 1000'er lira nakit yardımı gerçekleştirildiğini aktararak, "İstihdamı korumak amacıyla faaliyetlerine ara veren şirketlerin vergi ödemelerini erteleyerek bu sıkıntılı dönemi rahat geçirmeleri için fırsat tanıdık. Bankaların vatandaşların temel ihtiyaçlarını karşılaması için destek kredisi verme imkânı doğurduk. AK Parti olarak milletimizi bugüne kadar hayal kırıklığına uğratmadık." ifadelerini kullandı.

"Koronavirüs tüm siyasi partilerin meselesi"

Yeni tip koronavirüs (Covid-19) ile mücadelenin yalnızca hükümetin değil tüm siyasi partilerin ve kurumların meselesi olduğunu belirten Erdoğan, "Milletimiz göz boyamaya çalışanla halis niyetle hizmet edenin ayrımını böyle dönemlerde daha iyi yapar. Hamdolsun birçok ülkeye kıyasla iyi bir yerdeyiz ama bunu yeterli görmüyoruz. Her alanda aldığımız tedbirlerle 83 milyonun tamamının yanında olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz." açıklamasını yaptı. 

"Bu projeyi dinamitlemeye çalışmak gafletten ötedir" 

Erdoğan, "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" kampanyasına ilişkin, şunları söyledi:

''Biz Bize Yeteriz kampanyasından toplanacak tutarı doğrudan ihtiyaç sahiplerine aktaracağız. Bu projeyi dinamitlemeye çalışmak ise gafletten ötedir. Türkiye'de kimse hukukun ve kanunların üzerinde değildir. Şu an hepimiz vatanımızın geleceğini ve sinsi bir düşmanla mücadele ediyoruz. Bu sinsi virüsün adı koronavirüstür."

Yorumlar (0)
14
hafif yağmur