Erdoğan'dan Batı'ya Gazze tepkisi

Erdoğan, "Türkiye olarak Gazze Şeridi'nde akan kanın durması için seferber olmuşken Batı'nın vicdansızlığını yüzümüz kızararak izliyoruz. Holokost utancı, Batılı liderleri adeta tutsak almış durumdadır. İsrail'in antisemitik yaftası vuramayacağı yegane ülke Türkiye'dir. Ülkemizin geçmişinde böyle bir utanç lekesi yoktur." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 20.11.2023, 19:45 topcu
Erdoğan'dan Batı'ya Gazze tepkisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın akabinde açıklamalarda bulundu.

"2 bin terörist etkisiz hale getirildi"

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar ise şu şekilde:

"Yılbaşından beri bir kısmı elebaşı düzeyinde yaklaşık olarak 2 bin teröristi etkisiz hale getirdik."

"Destek ödemelerini yapacağız"

"(Selden etkilenen kentler) Devlet afetzede kardeşlerimizin her daim yanındadır. Zarar tespit faaliyetlerimiz hızla tamamladıktan sonra destek ödemelerini gerçekleştireceğiz."

"Soydaşlarımızın yanındayız"

"Afganistan'dan Türkistan'a, Afrika'dan Balkanlar'a değin her nerede gönlü kırık, gözü yaşlı kimse varsa ülkemizin şefkat eli oradadır. Her kim ülkemizi soydaşlarının derdine sırtını dönmekle suçluyorsa ya cahildir ya gafildir ya da dış güçler adına çalışan beşinci kol elemanıdır."

"Engel olamayız"

"Gazzeli kardeşlerimiz için toplamda 800 tona ulaşan insani yardım malzemesini bölgeye gönderdik.

Gazze Şeridi'nde 7 Ekim tarihinden bu yana tam manasıyla vahşet, bin sene evvelki Haçlı işgalinde, II. Dünya Savaşı'nda meydana gelenleri aratmayan bir gaddarlık ortaya koyulmaktadır. Türkiye olarak Gazze Şeridi'nde akan kanın durması için seferber olmuşken Batı'nın vicdansızlığını yüzümüz kızararak izliyoruz. Holokost utancı, Batılı liderleri adeta tutsak almış durumdadır. İsrail'in antisemitik yaftası vuramayacağı yegane ülke Türkiye'dir. Ülkemizin geçmişinde böyle bir utanç lekesi yoktur. Yaşlılara, kadınlara, çocuklara karşı modern savaş araçlarının hepsini kullanan İsrail ve İsrail'i destekleyenler, insanlık vicdanı huzurunda yargılanacaktır. İsrail'in nükleer silahları hususunun unutulmasına ve unutturulmasına asla izin vermeyeceğiz. 

Gazze Şeridi'nde yaşananlara tepki vermezsek yarın 'vaat edilmiş topraklar' olarak nitelendirilen işgalci fanatizmin Türkiye topraklarına uzanmasına engel olamayız."

Yorumlar (0)