Erdoğan'dan Ahmet Kaya açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ailesi Ahmet Kaya'nın topraklarımıza getirilmesini kabul ederse, yani biz elimizden gelen her şeyi yaparız." diye konuştu.

GÜNDEM 19.06.2019, 18:28 19.06.2019, 19:02 Hakan Öksüz
Erdoğan'dan Ahmet Kaya açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kral FM'le birlikte 15 ulusal ve 200 yerel bölgesel radyodan ortak canlı yayınlanan "Mehmet'in Gezegeni Seçim Özel" programında konuştu.

"AHMET KAYA'NIN BU TÜRKÜSÜNDE ÇOK DUYGULANIRIM"

Ahmet Kaya'nın da katıldığı konserden anların verildiği programla ilgili değerlendirme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Burada Cumhuriyetin 75. yıldönümüne katılan sanatkarlar geceye çok farklı zenginlik kattılar. Hepsine ayrı bir sevgim, muhammetim var. Fakat bunların içinde özellikle Ahmet Kaya'nın, rahmetlinin o akşamki anneme olan o şarkısı, o türküsü, annem öldükten sonra ben de çok farklı bir dünyayı meydana getirdi. Ne ne zaman Ahmet Kaya'nın bu 'Şafak Türküsü'nü dinlediğim zaman çok duygulanırım. Annemle adeta haşır neşir olmaya başlarım." dedi.

"AİLESİ İSTERSE BİZ HAZIRIZ"

"Ahmet'e o otelde yaptıkları o hainliği, o ihaneti, o alçaklığı, 'sanatçıya, sanata sevgi' diye konuşanlar, köşelerinde yazanarın o gece ne yaptıklarını da hiç mi hiç unutamıyorum" diyen Erdoğan, şu ifadellri kullandı:

"Kendi sanatçısına sahip çıkan değil, kendi sanatçısını bu ülkeden kovana kadar ellerinden geleni yaptılar ve ne oldu Ahmet, vatan topraklarında değil, gurbette durdu. Başbakanlığım döneminde, o zaman Kültür Bakanlığımız vasıtasıyla aslında Ahmet Kaya'nın bir nakli mekan ile kendi topraklarımıza getirilmesini de arzu ettim. Eşine de haber gönderdik. Bugün yine Ahmet Kaya ile ilgili böyle bir imkan olsa, ailesi Ahmet Kaya'nın topraklarımıza getirilmesini kabul etse, biz elimizden gelen her şeyi yaparız. Bizim inancımızda buna 'nakli kubur' deriz. Yani 'kabrin taşınması' deriz. Böyle bir şeye biz hazırız."

Yorumlar (0)
hafif yağmur