Erdoğan'dan adalet vurgusu!

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye, geçmişte adamına göre, meşrebine göre adalet uygulayan çetelerden çok çekti. Ülkemizin bir daha o kötü günlere dönmesine izin vermeyeceğiz." dedi.

Erdoğan'dan adalet vurgusu!

Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen Adli Yargı Hâkim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir konuşma yaptı.

Erdoğan"Dünyanın 5'ten büyük olmadığını iddia eden ve dünyayı bir ülkenin iki dudağı arasına mahkûm eden bir anlayış, bir yapı adil yapı olamaz. Şu anda Arakan'da, Libya'da, Filistin'de, Kudüs'te adalet mi var? Adalet dağıttığını söyleyenler sadece insanlığa nasihat çekip insanlığı aldatıyor." dedi.

ADALET TEŞKİLATINA SALDIRILAR

Yargı kurumlarının dönem dönem ağır saldırılara maruz kaldığını belirten Erdoğan, şunları söyledi:

"Adalet teşkilatımız bir dönem vesayet güçlerinin, bir dönem FETÖ ihanet çetesinin hatta avukatlar boyutunda baktığımızda diğer bazı terör örgütlerinin ağır saldırılarına maruz kaldı. Yargı kurumlarını hakiki manada millet adına karar veren ve devleti için çalışan bir yapı haline getirmek için çok büyük mücadeleler verdik."

MUHALEFETE "ÇETE" ELEŞTİRİSİ

"Bir Genel Başkan dün grup toplantısında yargı mensuplarıyla ilgili ahlak, edep, insaf, hepsinden önemlisi insanlık dışı sözler sarf etti." diye konuşan Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Çete yaftası vurup hâkimleri hedef göstererek, hakaret ederek yapılan eleştirinin adı densizliktir, had bilmezliktir, hatta ahlaksızlıktır. Siyaseti, ülkeye ve millete hizmet aracı değil de marjinal çevrelere yaranma, ideolojik saplantılarını hayata geçirme, kuru gürültüyle üste çıkma vasıtası olarak görenlere en güzel dersi yine yargımızın vereceğine inanıyorum."

Erdoğan şöyle konuştu:

"Türkiye, geçmişte adamına göre, meşrebine göre adalet uygulayan çetelerden çok çekti. Ülkemizin bir daha o kötü günlere dönmesine izin vermeyeceğiz. Hiçbir yargı kurumu ve mensubu bir partinin, siyasetçinin, şahsın çıkarına göre karar vermekle mükellef değildir. Buna şahsım da dâhildir. Şunu bilelim ki bir Selim kardeşimiz şehit olur ama arkasından da binlerce Selim Kiraz kardeşimiz gelir."

KORKMAYIN...

"Sizlere bu hakaretleri yapanların da bir gün adalete ihtiyacı olacaktır ve önlerine de bu gelecektir. İşte o zaman yapılan densizlikler sizin adaletle hükmetmenize engel olmasın. Korkular, korkutma gayretleri sizi asla korkutmasın."

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2019, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER