Erdoğan'dan 23 Haziran uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul dışına çıkmış olan vatandaşlarımızın bu seçim için geri dönüşleri çok önemli." dedi.

Erdoğan'dan 23 Haziran uyarısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İstanbul dışına çıkmış olan vatandaşlarımızın bu seçim için geri dönüşleri çok önemli. Zira bu demokratik görevlerini İstanbullu hemşerilerimin yerine getirmesi büyük önem arz ediyor." ifadelerini kullandı.

"İSTANBULLULARIN GERİ DÖNÜŞLERİ ÇOK ÖNEMLİ"

23 Haziran seçimlerine ilişkin için, "Kampanya süreci içinde organizasyon heyetinin bize yüklediği görevler var." diyen Erdoğan, "Ağırlıklı olarak Binali Yıldırım Bey'in çalışmaları var. Parti teşkilatımızın yaptığı çalışmalar var. İstanbul dışına çıkmış olan vatandaşlarımızın bu seçim için geri dönüşleri çok önemli. Zira bu demokratik görevlerini İstanbullu hemşerilerimin yerine getirmesi büyük önem arz ediyor. Milletvekili arkadaşlarımız diğer illerde de yoğun bir şekilde çalışıyor. İstanbul'da sandıklarda seçmenimiz görevini yerine getirecektir." ifadelerini kullandı.

"KUZEY KIBRIS'IN HAKLARINI YEDİRTMEYİZ"

Doğu Akdeniz'deki gelişmeler hakkında değerlendirme yapan Erdoğan, "Biz Kıbrıslı soydaşlarımızın haklarını korumakta kararlıyız. Yeni aldığımız sondaj gemilerimiz de bölgeye intikal ediyor. Onların korunmaları noktasında silahlı kuvvetlerimizin ilgili firkateynleri bölgede. Bölgede çıkacak olan münhasır, petrol veya diğer noktalarda Güney Kıbrıs'ın nasıl hakları varsa Kuzey Kıbrıs'taki Türk soydaşlarımızın da hakları var. Biz bunu yedirtmeyiz. Diplomatik ilişkilerimiz var. Bunun dışında da bize ait olan haklar var" dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2019, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER