Erdoğan'dan 120 saat uyarısı: Kaldığımız yerden devam ederiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kayseri'de yaptığı konuşmada, 120 saat içerisinde ABD ile mutabık kalınan şartların yerine getirilmemesi durumunda Barış Pınarı Harekâtı'nın kaldığı yerden devam edeceğini bildirdi.

GÜNDEM 19.10.2019, 15:57 19.10.2019, 17:20
Erdoğan'dan 120 saat uyarısı: Kaldığımız yerden devam ederiz!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ara verilen Barış Pınarı Harekâtı'na ilişkin, "120 saatin bittiği dakika kaldığımız yerden devam eder teröristlerin başını ezmeye devam ederiz." dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından önemli satır başları şöyle:

"Terör örgütleriyle koyun koyuna yatanlar mı bize zincir vuracakmış"

"Baktık sınır güvenliği tehdit altında kolları sıvadık. "Hangi çılgın bize zincir vuracakmış? Soruyorum, terör örgütleri mi bize zincir vuracakmış, terör örgütleriyle koyun koyuna yatanlar mı bize zincir vuracakmış, ellerinde yüz binlerce masumun kanı olanlar mı bize zincir vuracakmış? Anlaşılan o ki bunlar Türk milletini tanımıyorlar ama tanıyacaklar. Nasıl bir asır önce istiklal Harbimizde bizi tanıdılarsa bugün de tanıyacaklar. Kıbrıs Harekatı'nda, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı'nda tanıdıkları gibi tanıyacaklar. Ya efendice tanıyacaklar ya derslerini ala ala tanıyacaklar."

"Terör koridoruna izin vermeyeceğiz"

"Kayseri'den yükselen bu ses inşallah birilerine ders olur. Barış Pınarı Harekâtı'nı başlatmamızdan bu yana akılla mantıkla devlet yönetimiyle izah edilmesi mümkün olmayan garip tepkiler var. Söylediğimiz yaptığımız gayet basit. Terör koridoruna izin vermeyeceğiz. Suriyelilerin evine dönmeleri için güvenli şartları sağlayacağız diyoruz."

"Yüzlerdeki maskeler düşünce kimin kim olduğunu gördük"

"Son 9 günde ülkemize karşı her türlü çirkinlik sergilendi. Yüzlerdeki maskeler düşünce kimin kim olduğunu gördük. Olmayınca oturup konuşmak üzere ülkemize gelme arzusu belirdi. Suriye meselesinin nasıl bu günlere geldiğini anlattık."

"Pazarlık sünnettir diyerek 120 saatte mutabık kaldık"

"Bölücü terör örgütünün gerçek yüzünü bir kez daha ifşa ettik. Teröristlerin belirlediğimiz bölge dışına çıkması halinde Barış Pınarı Harekâtı'nın sona ereceğini söyledik. Grup toplantısında bir gecede bitirilmesini dile getirmiştik. Pazarlık sünnettir diyerek 120 saatte mutabık kaldık. Bugün ikinci gün. Salı gecesi süre bitiyor. İki taraf da kendi anlayışına göre kamuoyuna açıklama yaptı. Biz ne söylediğimizi biliyoruz. Olursa olur 120 saatin bittiği dakika kaldığımız yerden devam eder teröristlerin başını ezmeye devam ederiz."

"Putin ile görüşüp yolumuza devam edeceğiz"

"Sayın Trump ile dün akşam görüştüm, bunları konuştum. Salı günü Sayın Putin ile görüşüp yolumuza devam edeceğiz. Harekât bölgesinin bir kısmında Rusya'nın korumasındaki rejim güçleri yer alıyor. Bunu Sayın Putin ile ele alacağız. Bir hal ve çaresi vardır. Olmazsa kendi planlarımızı uygulamaya devam ederiz. Şayet ülkemize verilen sözler tutulmazsa geçmişte olduğu gibi beklemeyecek, verdiğimiz süre bittiği an harekata devam edeceğiz." 

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu