Erdoğan: Bu milletin paraları onların cebine girmeyecek

HDP'li Semra Güzel ile ilgili konuşan Erdoğan, "14 vekilin dokunulmazlıklarının kaldırılması için süratle adım atıldı. Sözde vekilin işlemlerini hızlandırmak için onun dosyasını ayırdık, TBMM Başkanı ile ayrıca konuştuk. Tüm bunların yakın takipçisi olacağız. Terör yuvalarını her gün bombalıyoruz. Bunlardan 1 kişi bile kalmayana kadar mücadelemiz sürecek. Bu halkın paraları onların cebine girmeyecek." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 16.01.2022, 21:51 Koray
Erdoğan: Bu milletin paraları onların cebine girmeyecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışını gerçekleştirdiği Adnan Menderes Demokrasi Müzesi'nde yapılan 'Darbeler ve Demokrasi Söyleşisi'nde konuştu.


"Menderes'e sahip çıkılmadı"

Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları ise şu şekilde: 

"Müzemizin ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Türkiye'nin demokrasi tarihinin en hüzünlü ve en şanlı sayfasını oluşturan Menderes döneminin gelecek nesillere aktarılması gerekiyor. 

Açılışını yaptığımız bu müze, merhum Menderes'in Yassıada'dayken hasretle yad ettiği bölgede kurulmuştur. Gazi Mustafa Kemal'in ardından CHP yalnızca zihniyet olarak değil, fiili olarak da faşizmin kıyılarında gezen bir parti konumuna gelmiştir. Menderes dönemi ülkemizin kalkınma ve demokrasi mücadelesinin en önemli yapıtaşlarından biridir. O zamanlar Menderes'e yeterli oranda sahip çıkılamadı. 

"Bu kararlılığa sahibiz"

Dün kendi siyasi hırsları için ülkeyi Menderes'in idamına kadar sürüklemekten bir an bile çekinmeyenler, hala aynı sinsilikleri yapıyorlar. '1960 yılındaki darbe olmasaydı, ülkemizin kalkınma ve demokrasi yolculuğu hangi yöne doğru sürerdi?' diye sormak gerekiyor. Ülkemizi ekonomide, güvenlikte, siyasette felç etmeyi aklına koyanların bitip tükenmeyen oyunlarıyla geçen senelere üzülmemek elde değil. Bu alçak oyunları bozacak kararlılığa sahip olduğumuz bir dönemdeyiz."

"Dosyasını ayırdık"

PKK'lı teröristlerle fotoğrafları ortaya çıkan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel hakkında konuşan Erdoğan, "Gerekli adımları attık. TBMM'de bunları görmek istemiyoruz. 14 vekilin dokunulmazlıklarının kaldırılması için süratle adım atıldı. Sözde vekilin işlemlerini hızlandırmak için onun dosyasını ayırdık, TBMM Başkanı ile ayrıca konuştuk. Tüm bunların yakın takipçisi olacağız. Terör yuvalarını her gün bombalıyoruz. Bunlardan 1 kişi bile kalmayana kadar mücadelemiz sürecek. Bu halkın paraları onların cebine girmeyecek." dedi. 

Bakan Soylu: Tarihi değiştireceklerdi

Burada bir konuşma yapan Süleyman Soylu, "Bu talimatı 4 sene evvel vermiştiniz. Sizden aldığımız talimatla kolları sıvadık. 27 Mayıs'tan sonra tarihi adeta silmeye çabalamışlardı. Eğer 17-25 Aralık veyahut 15 Temmuz gerçekleşseydi, tarihi değiştireceklerdi. Burada küçük bir tarih düzeltmesi yapmak istedik." sözlerini sarf etti. 

Yorumlar (0)
15
parçalı az bulutlu