Erdoğan: Bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına ilişkin yaptığı açıklamada, "Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz." ifadelerini kullandı. 

GÜNDEM 21.04.2020, 16:08 21.04.2020, 16:28
Erdoğan: Bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınında gelinen son duruma ilişkin açıklamada bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan Bayramı sonrası için normalleşme sinyalleri verdi.

Erdoğan, "Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz." ifadelerini kullandı.

"İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük kriz"

Dünyanın tamamı gibi Türkiye'nin de yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgını ile yoğun bir mücadele içinde olduğunu kaydeden Erdoğan, "Temelde bir sağlık sorunu olan bu salgın, ekonomik sonuçları itibarıyla İkinci Dünya Savaşı'ndan sonraki en büyük kriz haline dönüşmüştür." değerlendirmesinde bulundu. 

"Salgını yatay seyre geçirmeye başladık"

Erdoğan, salgının yatay seyre geçirilmeye başlandığına dikkat çekerek, "Ramazan ayı boyunca da tedbirlere en üst düzeyde riayeti sağlayarak, inşallah, bayram sonrası ülkemizin normal hayata geçişini hedefliyoruz." açıklamasını yaptı. 

"Yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemli"

Türkiye'nin İkinci Dünya Savaşından beri ilk kez küresel düzeydeki bir yeniden yapılanma sürecinin merkezinde yer aldığını belirten Erdoğan, "Salgınla mücadele etmek kadar, salgın sonrası dünyada, bölgemizde ve ülkemizde ortaya çıkacak yeni durumlara hazırlıklı olmak da önemlidir." ifadelerini kullandı. 

"Diğer ülkelerden farkımız tedbirleri vakitlice almış olmamızdır"

Erdoğan, "Gelişmiş ülkelerin kapsamlı bir kriz karşısında yaşadıkları çaresizlik, gelecekle ilgili öngörülerin yeniden yapılmasını zorunlu kılıyor. Bizim diğer ülkelerden farkımız, hem güçlü bir sağlık altyapısına sahip bulunmamız hem de gereken tedbirleri vakitlice almış olmamızdır." değerlendirmesini yaptı.

Yorumlar (0)
29
parçalı az bulutlu