Ekonomist Korhan Berzeg 49 gündür kayıp: Bulana 1 milyon TL ödül verilecek

17 Haziran tarihinde Balıkesir'de kaybolan ekonomist Korhan Berzeg'in eşi Angela Berzeg, yaptığı açıklamada eşini bulana 1 milyon TL ödül vereceklerini duyurdu.

GÜNDEM 04.08.2023, 16:12 Şeyda Gül
Ekonomist Korhan Berzeg 49 gündür kayıp: Bulana 1 milyon TL ödül verilecek

İstanbul'dan memleketi Balıkesir'in Gönen ilçesine gelen 83 yaşındaki Korhan Berzeg, Doberman cinsi eğitimli köpeği 'Tina' ile birlikte 17 Haziran tarihinde yürüyüşe çıkmıştı. Ardından kaybolduğu öğrenilen Berzeg’e 49 gündür ulaşılamıyor. Angela Berzeg, yaptığı açıklamada kaybolan eşi Korhan Berzeg'i sağ olarak bulan ve aileye teslim eden kişiye 1 milyon TL ödül vereceklerini duyurdu.

Ben hâlâ umutluyum

Berzeg Ailesi olarak bir karar aldıklarını aktaran Angela Berzeg, “Korhan'ı sağ salim olarak bulan kişiye 1 milyon TL ödül vereceğiz. Ben hâlâ umutluyum Korhan'ı sağ salim bulacağız” ifadelerini kullandı.

Belirsizlik çok zor

Tüm Türkiye'den yardım istediğini belirten Angela Berzeg, Llütfen Korhan'ı bulmama yardım edin. Biz her zaman mutlu bir aileydik. Hiç kimseyle sorunumuz olmadı, mutlu günlerimize tekrar dönmek istiyorum. Belirsizlik çok zor” dedi.

Hep Türkiye’ye dönmek istedi

Korhan Berzeg ile Washington'da tanıştıklarını belirten Angela Berzeg, 52 yıldır evli olduklarını ve 1 kızları olduğunu söyledi. Ünlü ekonomistin çok doğrucu, disiplinli, prensipli ve şahsına münhasır biri olduğunun söyleyen Berzeg, “Onu tanıdığım ilk günden beri içinde hep Türkiye'ye dönme isteği vardı. O, Türkiye'ye hizmet etmek istiyordu. Biz Washington ve Suudi Arabistan'da yaşadık. Sonra da Türkiye'ye geldik. Onun Türkiye sevgisi aileye duyulan özlem değildi tamamen ideolojikti. İdeolojileri arasında Türkiye'ye fayda sağlamak vardı her zaman” ifadelerine yer verdi.

Teknik ve idari çalışmalar devam ediyor

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Berzeg'in avukatı Emre Akkaş, soruşturmanın Bandırma Adliyesi'ne bağlı Gönen Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde yürütülmekte olduğunu söyledi. Dosya üzerinde gizlilik kararı tesis edildiğini belirten Akkaş, “Şu an için soruşturma dosyası hakkında herhangi bir bilgi vermemiz uygun değildir. Korhan Bey'in bulunması için teknik ve idari çalışmalar devam etmektedir” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)