E-Devlet'e yeni özellik: Sürücü ve şoförlere gün doğdu 

Her gün yeni bir hizmetin eklendiği e-Devlet'e şimdi de sürücü ve şoförleri yakından ilgilendiren bir hizmet geldi. Artık kaza tespit tutanaklarına e-Devlet üzerinden ulaşılabilecek. 

GÜNDEM 05.01.2022, 16:20 06.01.2022, 14:33 Başak Çetin
E-Devlet'e yeni özellik: Sürücü ve şoförlere gün doğdu 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre maddi hasarlı olan trafik kazaları hakkında tutulan tutanaklar ardın e-Devlet üzerinden görünebilecek. Hem kazaya karışan taraflara hem de Emniyet Genel Müdürlükleri ile Trafik Şube Müdürlüklerince görüntülenebilecek bu yeni sistem, sürücü ve şoförlere kolaylık sağlayacak. Söz konusu belgeler, araç alım satımı sırasında da görüntülenebilecek. Duyuruda emniyet kemeri hatırlatması 

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuruda vatandaşların 3 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı başlığı altında yeni hizmete e-Devlet üzerinden ulaşabilecekleri aktarıldı. Ayrıca duyuruya şu cümle de eklendi: “Türk Polis Teşkilatı olarak yolculara ve sürücülere seyahat boyunca can güvenliği için emniyet kemeri takmaları konusunda uyarı ve kuralları hatırlatırız.” 

Yorumlar (0)
10
açık