Dolmabahçe'de yapılan güvenlik toplantısı 3 saat sürdü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında bölgede yaşanan son gelişmeler nedeniyle güvenlik toplantısı yapıldı.

GÜNDEM 03.01.2020, 17:51 03.01.2020, 19:04
Dolmabahçe'de yapılan güvenlik toplantısı 3 saat sürdü!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında bölgede yaşanan son gelişmeler nedeniyle yapılan güvenlik toplantısı 3 saat sürdü.

3 saat süren toplantıda Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti Grup Başkanvekili M. Emin Akbaşoğlu, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MİT Başkanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın bulundu.

İletişim Başkanlığı'ndan açıklama!

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, görüşmede Irak'ta yaşanan son gelişmeler, ABD ve İran arasındaki gerginlik ve Libya ile Suriye'deki son durum hakkında konuşulduğunu açıkladı.

Yapıcı tutum ve diplomasi vurgusu

Altun, 3 saat süren toplantı hakkında yaptığı açıklamada "“Bölgede yaşanan son gelişmeler dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Çalışma ofisinde 3 saat süren bir güvenlik toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Irak'ta yaşanan son gelişmeler, ABD- İran gerginliği, Libya ve Suriye'deki son durumlar bütün boyutlarıyla ele alındı. Cumhurbaşkanımız Türkiye'nin bölgesel gelişmeler karşısındaki yapıcı tutumunu sürdürmesi gerektiğini, barış ve istikrarın teminine yönelik etkin adımların atılmaya devam edilmesini ve diplomasinin tüm imkanlarını sonuna kadar kullanılması gerektiğini özellikle vurguladı" ifadelerini kullandı

Yorumlar (0)
18
kapalı