Doğanşehir’de konut çalışmaları başladı

6 Şubat günü depremden etkilenen kentlerde yeni konutların yapımının başlandığını açıklayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, “Malatya'nın ilçesi Doğanşehir’de 349 kalıcı afet konutu için inşa işlemleri başladı” dedi.

GÜNDEM 05.03.2023, 13:41 05.03.2023, 15:27 Merve Yüksel
Doğanşehir’de konut çalışmaları başladı

Türkiye 6 Şubat günü felakete uyandı. Merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerden etkilenen 11 kent enkaza dönüştü. Bölgelerde yeni konutların inşası hakkında açıklamalarda bulunan Bakan Kurum, Malatya’da gerçekleştirilen konut çalışmaları hakkında sosyal medya hesabı üzerinden bir paylaşımda bulundu.

Doğanşehir’de kazma vuruldu

Mikro ve zemin etüt bölgeleme faaliyetlerinde sona gelindiğini, sağlam zemin belirlenen bölgelerde zaman kaybetmediklerini ifade eden Kurum, depremden en fazla etkilenen ilçelerden olan Doğanşehir'de de "kazmayı vurduklarını" aktardı.

Bölgede, 78 bölgeden 44'ünde 19 bin 464 metrelik sondaj ile zemin etüdü sağladıklarını, çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Kurum, "50 bin 565 hektarlık alanda mikro bölgeleme faaliyetlerinden 3 bin 843 sondajdan 591'ini gerçekleştirdik. En sağlam zemini belirleyip, en doğru teknik üzerinden güvenli binaların inşasını gerçekleştireceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)