Doğa talan edilerek inşa edilen Akbük Koyu'ndaki yapılar yıkılıyor

Muğla Akbük’te 32 kaçak yapının yıkım işlemleri devam ediyor. 

GÜNDEM 20.04.2021, 16:32 21.04.2021, 10:02 Başak Çetin
Doğa talan edilerek inşa edilen Akbük Koyu'ndaki yapılar yıkılıyor

Muğla Menteşe’de bulunan ünlü Akbük Koyu’nda inşa edilen 32 kaçak yapı hakkında yargı süreci sonuçlandı. Yıkımına karar verilen yapıların işlemleri bugün de devam etti. 

32 yapının sahibi, yıkım için gelen ekipleri zaman zaman zorluk çıkardı. Bunun üzerine olay yerine çağırılan polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemleri aldı.Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından yıkımı yapılan yapıların ilk gününde kıyı kısmındaki yapılar yıkıldı. İkinci gün ise ekipler, sabah erken saatlerde, ormanlık alandaki yapıların yıkımına geçti.

Orman içindeki kaçak yapılanmaların tümünü yıkacak olan ekiplerin çalışması, cuma akşamına kadar devam edecek.“Talanlara göz açtırmayacağız”

Muğla Menteşe Belediyesi tarafından yıkım kararının ardından yapılan yazılı açıklamada şu cümleler yer aldı: “Kaçak yapıların yıkımına 2020’de başlandı ancak bazı sebeplerden ötürü yürütme durduruldu. Durdurma kararının bozulmasının ardından bu hafta içinde yıkımlara tekrar başladık. Bu süreçte, kamuoyu ile birlikte çalışıyoruz. Doğayı tehdit eden, rant sağlama amacıyla yapılan, yeşilliğin talan edildiği tüm işlemlere karşıyız.” 

Yorumlar (0)
19
açık