Diyarbakır ve Mardin arasındaki anız yangınında 11 kişi hayatını kaybetti

Diyarbakır'ın Çınar ile Mardin'in Mazıdağı ilçeleri arasındaki alanda çıkan anız yangınına ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hayatını kaybedenlerin sayısının 11’e yükseldiğini duyurdu.

GÜNDEM 21.06.2024, 17:53 22.06.2024, 17:50 Buse Önder
Diyarbakır ve Mardin arasındaki anız yangınında 11 kişi hayatını kaybetti

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün akşam saatlerinde Diyarbakır'ın Çınar ilçesinin Köksalan Mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin'in Mazıdağı ilçesi Yücebağ ve Yetkinler köyünde meydana gelen anız yangınına ilişkin açıklama yaptı. Yangın nedeniyle 11 kişinin hayatını kaybettiğini açıklayan Bakan Koca, 78 kişinin de yangından etkilendiğini belirtti.

6 yaralı hastanede tedavi altında

Bakan Koca, Diyarbakır ve Mardin sınırındaki köylerde yaşanan yangınlar nedeniyle şu anda Diyarbakır'da 4'ü entübe 5 hastanın yoğun bakımda olduğunu aktardı. Şanlıurfa'da da bir hastanın entübe olarak tedavi gördüğünün bilisini veren Bakan Koca, yangınlar nedeniyle olay yerlerine Diyarbakır'dan 24 ambulans ve 3 UMKE Timi ile Mardin'den 15 Ambulans ve 4 UMKE Timi görevlendirildiğini belirtti. Yangınların ilgili birimler tarafından söndürüldüğünün bilgisini paylaşan Bakan Koca, soğutma çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

Yorumlar (0)