Diyarbakır'da 'Demir' operasyonu: 10 gözaltı

Diyarbakır'da aralarında çete lideri M.T.'nin de olduğu 10 şüpheli, 'Demir' adlı operasyonla yakalandı.

GÜNDEM 07.07.2024, 12:37 08.07.2024, 13:39 Buse Önder
Diyarbakır'da 'Demir' operasyonu: 10 gözaltı

Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kentte farklı tarihlerde iş yeri kurşunlama ve silahla yaralama olaylarına karıştığı belirlenen şüphelileri takibe aldı. Yapılan detaylı çalışmalar sonucunda, kamera görüntülerinden elde edilen verilerle bir dijital ajanda oluşturan polis, şüphelilerin kimliklerini tespit etti.

Eş zamanlı olarak düzenlenen operasyonda, bir çiftlikte saklandığı belirlenen çete lideri M.T. ile birlikte 9 şüpheli, dronla yapılan takip sonucunda yakalanarak gözaltına alındı. Operasyon sırasında yapılan aramalarda, suçlarda kullanılan ruhsatsız tabanca ve tüfekler ele geçirildi. Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Suçla mücadelede kararlılık

Diğer yandan, şüphelilerin bir iş yerini kurşunladığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde, çete üyelerinin organize bir şekilde hareket ettiği ve planlı bir saldırı gerçekleştirdiği görüldü.

İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, kentte huzur ve güvenliği tehdit eden suç unsurlarına karşı mücadelenin kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.

Yorumlar (0)