Diyanet'ten önemli "Umre" açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı, yeni umre kaydı alınmayacağını duyurdu. Diyanet İşleri Başkanlığı, Suudi Arabistan'da bulunan umrecilerin ise Türkiye'ye dönüş tarihleriyle ilgili değişiklik olmadığını açıkladı.

GÜNDEM 27.02.2020, 14:13 27.02.2020, 15:36
Diyanet'ten önemli "Umre" açıklaması

Diyanet İşleri Başkanlığı, Suudi Arabistan'ın Covid-19 (yeni tip koronavirüs) salgınının önüne geçilmesine yönelik umre ziyaretlerini askıya alma kararı kapsamında, geçici olarak yeni umre kaydı alınmayacağını duyurdu.

Suudi Arabistan'ın umre ziyaretlerine ilişkin kararı üzerine Türk umrecilerle ilgili Diyanet İşleri Başkanlığından yazılı açıklama yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığının yazılı açıklamasında, Suudi Arabistan'ın bu kararının ardından tüm ülkelerden umre ziyareti için yapılacak girişlerin geçici olarak askıya alındığı ifade edilerek şunlar belirtildi:

"Şu ana kadar Suudi Arabistan yetkilileri tarafından bu ülkede koronavirüs vakası rastlandığına dair herhangi bir açıklama yapılmamıştır. Suudi Arabistan'da bulunan umrecilerimizin ülkemize dönüş tarihleriyle ilgili bir değişiklik söz konusu değildir. Suudi Arabistan'ın aldığı bu karar nedeniyle de geçici olarak yeni umre kaydı alınmayacaktır."

Yorumlar (0)
19
az bulutlu