Dışişleri'nden uyarı: Seyahat planlarınızı gözden geçirin!

Dışişleri Bakanlığı, İspanya’nın Katalonya Özerk Bölgesi’nde düzenlenen protesto gösterileri sebebiyle Türk vatandaşlarına, zorunlu olmadıkça bu ülkeye yapacakları seyahat planlarını gözden geçirmeleri uyarısında bulundu.

GÜNDEM 19.10.2019, 09:20
Dışişleri'nden uyarı: Seyahat planlarınızı gözden geçirin!

Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklamada, Katalonya'da yaşanan gelişmelerle ilişkili olarak başta Barselona olmak üzere bölgede muhtelif gösteriler ve kitlesel eylemlerin gerçekleştirildiğine işaret edildi.

"Uçuş ve tren seferlerinde gecikme ve iptaller var"

Bölgede yaşayan veya turist olarak giden Türk vatandaşlarının hareketliliklerden ve kalabalık gruplardan uzak durmaları gerektiği kaydedilen açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

"Her halükarda bulundukları ortamlarda dikkatli hareket etmeleri tavsiye olunmaktadır. Önümüzdeki günler için bölgeye seyahat planı yapan vatandaşlarımızın zorunlu bir sebep bulunmadığı takdirde bu planlarını gözden geçirmeleri de yararlı olabilecektir. Yol kapama, trafiği kesme gibi eylemler nedeniyle toplu taşıma dahil kent içi ve şehirlerarası ulaşımda da aksamalar meydana gelmektedir. Özellikle Barselona Havaalanı’ndaki gösterilerin havaalanının işleyişini aksattığı, bazı uçuş ve tren seferlerinde gecikme ve iptallere yol açtığı dikkate alınmalıdır."

Söz konusu açıklamada, Türk vatandaşlarının Türkiye'nin Madrid Büyükelçiliği ve Barselona Başkonsolosluğunun sosyal medya hesaplarını yakından takip etmesinin faydalı olacağı vurgulandı.

Yorumlar (0)
22
açık